Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Уряд вніс зміни до нормативно-правових актів, які визначають порядок отримання адресної допомоги та контроль за проведенням соціальних виплат для ВПО

1 / 11 / 2017

З порядком призначення та відновлення виплат можна ознайомитися нижче або скачати ТУТ та ТУТ

 
 

Що змінено?

  1. Збільшено розмір адресної грошової допомоги для осіб з інвалідністю:

– особи з I-ю групою інвалідності та діти з інвалідністю будуть отримувати 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (близько 1706 грн.)

– особи з IІ-ю групою інвалідності – 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (близько 1509 грн.)

Без змін залишився розмір допомоги для непрацездатних осіб (пенсіонерів та дітей) – 884 грн., працездатних – 442 грн. та для осіб з III-ю групою інвалідності – 1312 грн. ( з грудня 2017 – 1373 грн.)

Встановлено, що загальний розмір допомоги на сім’ю, до складу якої входить особа з інвалідністю або діти з інвалідністю, не може перевищувати 3400 грн.

Збільшено суму коштів на банківському депозитному рахунку, що унеможливлює отримання допомоги. Зокрема, грошова допомога не призначається, якщо будь-хто з членів сім’ї має на рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-ти кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (раніше встановлювався 10-кратний розмір).

Звертаємо увагу, що така вимога стосувалася одного рахунку, тобто кошти могли перебувати лише на одному депозитному рахунку. Тепер сума депозитних коштів може складатися (додаватися) по декількох рахунках.

  1. Внутрішньо переміщені особи зможуть отримувати соціальні виплати через установи та банкомати будь-яких банків.

ПАТ «Державний ощадний банк України» і надалі залишається «головним» банком, через який проводяться виплата пенсії (щомісячного грошового утримання), довічних соціальних стипендії, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення. Проте, тепер отримати готівкові кошти і провести безготівкові операції можна через установи та пристрої інших банків на підконтрольній території України.

За письмовою заявою осіб з інвалідністю I групи та осіб, не здатних до самообслуговування, соціальні виплати можуть доставлятися ПАТ «Укрпоштою» додому за фактичним місцем проживання/перебування. Проте, можливість ідентифікації таких осіб за місцем їх проживання виключена.

Раніше така доставка проводилася ПАТ «Державний ощадний банк України» з одночасною ідентифікацією особою.

  1. ПАТ «Державний ощадний банк України» і надалі проводитиме ідентифікацію отримувачів соціальних виплат. Тепер інформація про осіб, які пройшли ідентифікацію, передаватиметься банком до Міністерства соціальної політики та вноситиметься безпосередньо до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Раніше банк повідомляв тільки про тих осіб, які не пройшли перевірку.

Додатково, зміни виключають дублювання перевірок. Наразі, якщо у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо проходження особою фізичної ідентифікації в банку, чергова перевірка органами соціального захисту не проводиться.

У випадку, коли людина не пройшла ідентифікацію, банк, як і раніше, припиняє видаткові операції. Але тепер банкові надано можливість самостійно відновити доступ до рахунку після проходження особою перевірки. На практиці це означає, що клієнт банку зможе розпоряджатися залишком коштів на своєму рахунку до проведення перевірки фактичного місця проживання органами соціального захисту.

  1. Органи соціального захисту не проводитимуть перевірку фактичного місця проживання внутрішньо перемішених осіб – державних службовців та військовослужбовців

Чергові перевірки фактичного місця проживання (один раз на шість місяців) не будуть проводитися по відношенню до внутрішньо переміщених осіб – працівників органів місцевого самоврядування і органів державної влади та військовослужбовців, які беруть участь та перебувають на території проведення АТО.

Таким особам необхідно надати до органу соціального захисту довідку з місця роботи або військової частини відповідно.

Проте, це не виключає можливість додаткових перевірок для таких осіб. Нагадаємо, що підставою для позачергових перевірок може бути:

– наявність інформації про можливу зміну внутрішньо переміщеною особою фактичного місця проживання без повідомлення у 10-денний строк органів, що здійснюють соціальні виплати;

– наявність інформації про повернення особи на тимчасово окуповану територію України, до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, чи її виїзду за кордон, або отримання такої інформації від уповноважених органів;

– отримання повідомлення від ПАТ “Державний ощадний банк України” щодо припинення видаткових операцій за поточним рахунком внаслідок відсутності проходження фізичної ідентифікації внутрішньо переміщеною особою;

– отримання рекомендацій Мінфіну за результатами проведення верифікації соціальних виплат із зазначенням конкретних причин для припинення відповідних виплат. З повним текстом змін можна ознайомитися тут

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини