Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські правозахисники закликають засудити репресії проти кримських адвокатів

5 / 08 / 2022

Уряди іноземних держав та міжнародні організації мають висловити рішучий консолідований протест проти репресій щодо адвокатів у тимчасово окупованому Криму та ввести персональні санкції проти причетних. Про це йдеться в спільній заяві КримSOS та інших правозахисних організацій, яку оприлюднили сьогодні, повідомив голова Правління КримSOS Денис Савченко. 

«Залякування, тиск та переслідування адвокатів через їхню професійну діяльність є неприпустимими. Така практика суперечить міжнародним стандартам та національному законодавству, що встановлює гарантії для представників юридичних професій. Свавільні затримання адвокатів грубо порушують “Основні положення про роль адвокатів”, прийняті VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам (1990 р.), які гарантують можливість безперешкодного здійснення своїх повноважень захисниками (без залякування, недоречного втручання та покарання за професійну діяльність)», – пояснює Денис Савченко. 

Українські правозахисники опублікували відкриту заяву, де закликали уряди іноземних держав та міжнародні організації, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи:

  • Висловити рішучий консолідований протест проти репресій відносно адвокатів в окупованому Криму;
  • Запровадити персональні санкції проти осіб, які причетні до грубих порушень прав людини в окупованому Криму, зокрема співробітників ФСБ, суддів, слідчих, начальників пенітенціарних установ тощо;
  • Надавати всебічну підтримку жертвам політичних репресій в Криму та їхнім родинам;
  • Продовжувати здійснювати моніторинг та документування порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності в окупованому Криму і включати їх у регулярні звіти про ситуацію з правами людини в Україні;
  • Надавати допомогу Уряду України у розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та грубих порушень прав людини в окупованому Криму; 
  • Посилити дипломатичний, санкційний та інших тиск на Російську Федерацію з метою запобіганням новим звірствам в Криму та материковій частині України, а також пришвидшення деокупації всіх територій України.

Нагадуємо, що нещодавно Адвокатська палата Чеченської Республіки позбавила професійного статусу трьох кримських адвокатів: Лілю Гемеджі, Рустема Кямілева та Назима Шейхмамбетова. Без належного правового захисту залишилися щонайменше 16 політв’язнів, зокрема громадянські журналісти Сервер Мустафаєв, Руслан Сулейманов, Амет Сулейманов та проукраїнський активіст Олег Приходько. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини