Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти лишили 16 політв’язнів без належного захисту

5 / 08 / 2022

Щонайменше 16 політв’язнів залишились без належного правового захисту через позбавлення трьох кримських адвокатів професійного статусу. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

«Посилення репресій паралельно зі скороченням кількості незалежних адвокатів створює загрозливу ситуацію в Криму, коли будь-хто, до кого прийдуть “незвані гості”, залишаться без належної правової допомоги», – пояснює Євгеній Ярошенко. 

Це порушення права на справедливий суд, передбаченого ст. 6 (3)(c) Європейської конвенції з прав людини та ст. 14 (3)(d) Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, яке включає право захищати себе особисто чи використовувати юридичну допомогу захисника, вибраного на власний розсуд.

«Натомість жертвам політичних переслідувань можуть бути надані послуги адвоката за призначенням, який тісно співпрацює з ФСБ чи іншими окупаційними структурами», – додає Євгеній Ярошенко. 

Тепер адвокати не можуть захищати своїх довірителів у кримінальних справах, представляти їх у судах та на попередньому слідстві. Серед політв’язнів, які можуть залишитися без належної правової допомоги, зокрема, опинилися громадянські журналісти Сервер Мустафаєв, Руслан Сулейманов, Амет Сулейманов та проукраїнський активіст Олег Приходько. 

Адвокатська палата Чеченської Республіки позбавила професійного статусу трьох кримських адвокатів: Лілю Гемеджі, Рустема Кямілева та Назима Шейхмамбетова. Про це 4 серпня повідомили у Facebook громадського руху Кримська солідарність з посиланням на Назима Шейхмамбетова. Їм також заборонено складати іспит на повторне отримання статусу протягом року. Наразі юристи готують скарги, які планують направити до суду та Федеральної палати.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини