Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські правозахисники закликають спростити процедуру ідентифікації для жителів окупованих територій

21 / 09 / 2022

Український уряд має спростити ідентифікацію громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України чи покинули її, для подальшого оформлення ними українського паспорту. Про це йдеться у в спільній заяві КримSOS та інших правозахисних організацій, яку оприлюднили сьогодні, повідомив голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Збройна агресія проти України, яка розпочалася у 2014 році, одним із своїх негативних наслідків має значні складнощі у оформленні паспортів громадян України для тих, хто постійно проживає чи виїхав з тимчасово окупованої території України. Особливо складною є процедура оформлення паспорту громадянина України для особи у віці старше 18 років, яка на момент початку збройної агресії проти України була дитиною і з різних причин не отримала паспорт громадянина України», — пояснює Олексій Тільненко.

Українські правозахисники закликають Міністерство внутрішніх справ України, Державну Міграційну службу України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України:

  • запровадити окрему спрощену процедуру ідентифікації громадян України, які постійно проживали на тимчасово окупованій території України;
  • запровадити спрощену процедуру отримання посвідчення особи для повернення в Україну жителям окупованих територій;
  • через закордонні дипломатичні установи забезпечити регулярний (щомісячний) збір даних щодо кількості запитів на оформлення документів на повернення в Україну громадянами України — мешканцями тимчасово окупованої території, які виїхали на територію третіх країн після початку широкомасштабної збройної агресії проти України 24 лютого 2022 року, кількості відмов у оформленні та видачі документів та кількості оформлених та виданих документів цій категорії громадян України.

Ідентифікація особи є однією ​​ з найбільш поширених проблем під час оформлення українського паспорта. Наразі процедура ідентифікації громадян України на окупованих територіях та отримання ними українського паспорту дуже складна та тривала. Після початку повномасштабного вторгнення вона стала абсолютно неможливою.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини