Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Ідентифікація є проблемою під час оформлення українського паспорту кримчанами

2 / 08 / 2022

Однією з найбільш поширених проблем під час оформлення українського паспорта кримчанами є ідентифікація особи. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна у коментарі «Крим.Реалії» 

«Ідентифікація кримчан – найбільш розповсюджена проблема у галузі оформлення документів. Сама процедура фактично не змінилася. Під час отримання заяви на виготовлення внутрішнього паспорта кримчанина ідентифікуватимуть шляхом перевірки в усіх можливих реєстрах. Але ми розуміємо, що 20-річного кримчанина, який вперше отримує паспорт, не буде в українських реєстрах», – пояснює Анастасія Калініна. 

Нагадуємо, що отримати внутрішній та закордонний паспорти України за кордоном можливо у підрозділах підприємств, що належать до сфери управління Державної міграційної служби та адмініструють Єдиний державний демографічний реєстр. Також звернутися з цим питанням можна до дипломатичних установ. 

“Тому, поки немає спрощеного механізму ідентифікації, необхідно застосовувати старий механізм, тобто надання усіх підтверджувальних до громадянства України документів (копії українських паспортів батьків, довідки до 2014 року тощо)”, – додає Анастасія Калініна. 

Прочитати текст про механізми та проблеми отримання українського паспорту жителями тимчасово окупованого Криму повністю можна на сайті медійного проєкту «Крим.Реалії» за посиланням.

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас