Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські правозахисники вимагають звільнити Ірину Данілович

7 / 05 / 2022

Міжнародні організації та уряди держав мають вимагати від рф звільнення Ірини Данілович та інших викрадених осіб на окупованих територіях України. Таке звернення КримSOS разом з іншими українськими громадськими організаціями оприлюднив сьогодні. Про це повідомляє Голова Правління КримSOS Денис Савченко.

“У Херсонській, Запорізькій та інших окупованих областях фіксують велику кількість насильницьких зникнень. А викрадення Ірини Данілович у Криму – це ще одне свідчення, що існує реальна загроза життю та здоров’ю громадських активістів, правозахисників та інших осіб на всіх тимчасово окупованих територіях”, – зазначає Голова Правління КримSOS Денис Савченко.

У зверненні українські правозахисники просять міжнародні організації та уряди держав про наступне: 

  1. Вимагати від російської федерації терміново встановити місцезнаходження та звільнити Ірину Данілович та всіх інших жертв насильницьких зникнень на тимчасово окупованих територіях України, включаючи АР Крим та м.Севастополь.
  2. Надавати допомогу Уряду України у пошуку та розслідуванні випадків насильницьких зникнень на окупованих територіях.
  3.  Посилити дипломатичний тиск на рф та запровадити персональні санкції проти осіб, причетних до насильницьких зникнень.
  4. Продовжувати здійснювати моніторинг та документування порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності в окупованому Криму і включати їх у регулярні звіти про ситуацію з правами людини в Україні.
  5. Використовувати механізм універсальної юрисдикції для кримінального переслідування осіб, причетних до насильницьких зникнень, катувань, воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всіх окупованих територіях України.

Лист зі зверненням направили до кількох міжнародних структур: Робочої групи ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень, Офісу Верховного комісара ООН з прав людини,  Комісара Ради Європи з прав людини. Також планують надіслати текст звернення до дипломатичних представництв 70 держав. 

Нагадуємо, що затримання Ірини Данілович 29 квітня в окупованому Криму має всі ознаки насильницького зникнення. Станом на 7 травня про її місце перебування не знають ні рідні, ні адвокат журналістки. 

Впродовж 2014-2021 рр., за даними Крим-SOS, 44 особи стали жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму. Доля та місцеперебування 15 з них досі не відомі. Крім цього окупаційна влада позбавила волі 13 кримських журналістів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини