Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Україна направила до Міжнародного кримінального суду повідомлення про злочини РФ проти культурної спадщини Криму

13 / 08 / 2021

Україна направила до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергове повідомлення про злочини Росії проти об’єктів культурної спадщини окупованого Криму. 

Про це у Facebook повідомила генпрокурорка України Ірина Венедіктова.

«Офіс Генпрокурора спільно із експертами з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права із ГО “Регіональний центр прав людини”, “Євромайдан-Крим” та Української асоціації міжнародного права зібрали величезний масив доказів широкомасштабного привласнення і руйнування об’єктів культурної спадщини, не виправданих воєнною необхідністю і здійснюваних незаконним чином і безцільно», – написала Венедіктова.

Вона також зазначила, що документ підписали представники ГО «Регіональний центр прав людини» та Української Гельсінської спілки.

Генпрокурорка нагадала, що всі культурні цінності в музеях Криму, об’єкти культурної спадщини — власність України і невід’ємна складова її культурного надбання.

«Ми передаємо докази експропріації та руйнування цих цінностей, щоби Міжнародний кримінальний суд долучив їх до свого розслідування, яке, сподіваємось вже найближчим часом може розпочатись», — пише Ірина Венедіктова.

У документі, який Київ направляє до Міжнародного кримінального суду, наведені докази широкомасштабного руйнування і привласнення таких об’єктів культурної спадщини Криму:

  • стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора,
  • Ханський палац у Бахчисараї та фортеця Чуфут-Кале,
  • Кримська астрофізична обсерваторія,
  • Вежа Костянтина та Докова Башта у Феодосії,
  • Церква Івана Предтечі у Керчі.

У повідомленні згадуються і випадки незаконних археологічних розкопок та модифікацій культурних цінностей, у тому числі на території поселень Кермен-Бурун та Сиваг-Кермен.

«Також у інформаційному повідомленні детально описано інші форми скоєння злочинів з боку офіційної влади РФ та окупаційної влади півострова Крим. Серед них: незаконний обіг предметів культури, злочинна недбалість у процесі так званої “реставрації” об’єктів культури, проведення незаконних археологічних розкопок, зокрема, розкопок місць поховань та курганів, їх руйнування та пограбування, а також переміщення культурних цінностей з тимчасово окупованої території», – повідомляє генпрокурорка.

Венедіктова також вказує на руйнування об’єктів культурної спадщини через будівництво траси «Таврида» та Кримського мосту.

Детальніше про те, як окупаційна влада РФ знищує об’єкти культурної спадщини Криму ви можете дізнатися у нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини