Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У «справі Ахтема Чийгоза» допитали Алі Асанова

6 / 03 / 2017

Сьогодні, 6 березня, у Верховному суді Криму у «справі Ахтема Чийгоза» допитали Алі Асанова, одного з фігурантів «справи 26 лютого». Про це в коментарі QirimInfo розповів адвокат Микола Полозов.

За словами адвоката Алі Асанов заявив в суді, що не бачив Ахтема Чийгоза на мітингу 26 лютого 2014 року.

«Він [Алі Асанов] діяв абсолютно самостійно. Він не чув ніяких закликів: бити, тиснути, штовхати і так далі. Нічого цього не було чутно через шум натовпу. Також він сказав, що бачив тільки потилиці людей перед собою, і тому не бачив ніяких жестів, які нібито робив Ахтем Чийгоз», – розповів Полозов.

Також, за словами адвоката, Асанов відзначив, що під час мітингу прихильники партії «Русское единство» і ополченці вели себе агресивно.

«Один з проросійських мітингувальників кинув в Асанова пляшкою і потрапив йому в голову. Інший мітингувальник, під час тисняви, розпорошив йому в очі газ з балончика», – додав Полозов.

Також Асанов заявив, що в ході попереднього слідства слідчий чинив на нього тиск.

«Слідчий вимагав, щоб він визнав свою провину і обмовив Чийгоза. В один із днів Алі привезли в Слідчий комітет. Там знаходився Муфтій Еміралі Аблаєв, який говорив, що Алі Асанов може вийти з СІЗО до себе додому, до своїх дітей, але для цього потрібно визнати провину, і дати свідчення проти Чийгоза. Алі відмовився це зробити», – розповів Полозов.

Нагадаємо, також сьогодні у «справі Ахтема Чийгоза» був допитаний Мустафа Дегерменджі, інший фігурант «справи 26 лютого». Раніше були допитані інші фігуранти «справи 26 лютого»: Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Ескендер Кантемиров, Арсен Юнусов та Ескендер Небієв.

«Прямих свідчень проти Чийгоза ніхто з них не дав. Що стосується суду і сторони звинувачення, видно, що вони нервують. Незважаючи на це, є відчуття, що вони заздалегідь знають яким буде вирок. Це дозволяє їм, ну скажімо так, тримати себе в руках», – резюмував адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини