Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У січні радники з питань переселенців проконсультували понад 4000 осіб

26 / 02 / 2016

У січні 2016 року до позаштатних радників вперше за весь період діяльності проекту звернулось безліч переселенців, які потребували допомоги в оформленні довідок, адресної грошової допомоги та призначення соціальних виплат. Більшість із цих заявників виїхали з місць колишнього протягом 2014 року. Здебільшого, на момент звернення заявникам затримували виплати допомоги вже понад 2-3 місяці.

278 осіб виявили бажання переїхати з зони АТО, однак тільки 4 особи погодились на переміщення до модульних містечок. Ще 17 родин виявили зацікавленість у самостійній оренді житла та отримали стартову допомогу.

Загалом упродовж січня радники активно залучали громадські організацій та донорів до пошуку місць тимчасового проживання для переселенців. Є сподівання, що протягом наступного місяця, під час міжвідомчих нарад та зустрічей із представниками місцевих громад, радникам вдасться досягти прогресу в цьому питанні.

Зросла кількість звернень за допомогою внаслідок отримання травм та загострення захворювань. Близько 200 осіб, звернулось до радників, із проханням забезпечити їх ліками та/або речами першої необхідності на період розгляду заяви та виплати адресної допомогти.

У січні 2016 радники розпочали моніторинг ситуації з працевлаштуванням переселенців. Він дасть можливість зрозуміти, чому у деяких областях України працедавці не користуються Порядком, затвердженим Постановою Кабміну № 696, та  розробити рекомендації щодо шляхів полегшення процедури сприяння зайнятості переселенців.

Особливу уваги в січні радники приділили інформаційній кампанії, направленій на підвищення обізнаності внутрішньо переміщених осіб щодо змін у діючому законодавстві. 

Повну версію звіту завантажуйте тут.

 

 
 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини