Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У російському СІЗО порушують право на життя та здоров'я політв'язня Еюпова

4 / 02 / 2022

Керівництво СІЗО у Ростові-на-Дону ігнорує прохання політв’язня у «справі Хізб ут-Тахрір» Азамата Еюпова про проведення медичного обстеження його здоров’я.

Цим грубо порушуються його права на життя та здоров’я, які закріплені у ст. 2 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також пунктом 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схваленими Економічною та Соціальною радою ООН.

Про це повідомляє Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Telegram.

 За її даними Еюпов страждає від ішемічної хвороби серця та нападів задухи під час пересування.

«Адміністрація слідчого ізолятора ігнорує прохання Азамата Еюпова провести йому медичне обстеження лікарем-кардіологом. Тривале перебування у СІЗО, неналежне медичне забезпечення, неможливість передати ліки родичами позначилося на стані його здоров’я», – написала омбудсман.

Нагадаємо, 58-річного Азамата Еюпова затримали разом з п’ятьма іншими кримськими активістами 17 лютого 2021 року після масових обшуків в різних районах окупованого Криму. Того ж дня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя відправив Еюпова в СІЗО до 15 квітня.

Азамат Еюпов брав участь в акції протесту кримських татар на Красній площі в Москві в липні 2019 року. Він відвідував судові засідання по політично вмотивованим кримінальним та адміністративним справам, брав участь у флешмобах. Еюпов — батько чотирьох дітей, серед них одна неповнолітня дитина і дочка з 1-ю групою інвалідності, яка потребує постійного догляду.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини