Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У політв’язня Сервета Газієва, який пережив мікроінсульт та побиття у тюремній лікарні, погіршився стан здоров’я, — генконсул

19 / 10 / 2021

 У 61-річного українського політв’язня Сервета Газієва погіршився стан здоров’я внаслідок перенесеного мікроінсульту. Також він досі страждає від наслідків нападу на нього та побиття у ростовській Міжобласній туберкульозній лікарні №19 (МОТБ-19).

Про це у коментарі QirimInfo повідомив генеральний консул України у Ростові-на-Дону Тарас Малишевський, який зустрівся із політв’язнем у ростовському СІЗО-5.

За словами дипломата, асиметрія обличчя Газієва, яка виникла внаслідок мікроінсульту у червні 2021 року, стала більш помітною.

«Під час минулої нашої зустрічі, я бачив, що м’язи його обличчя були більш рухливими, а зараз вони стали більш статичними, стали гірше працювати. Він каже, що його ротова порожнина почала німіти. Верхня губа у нього припіднята і він повністю не може закрити рота губами», — сказав дипломат.

Сервет Газієв також поскаржився українському генконсулу на болі, які він досі відчуває після нападу на нього співробітників МОТБ №19.

«Він і далі скаржиться на болі у хребті, руці та оніміння руки, які у нього виникли після побиття. Спина у нього болить внаслідок того, що на неї тиснули коліном.  Болі та заніміння руки, наскільки я розумію, спричинене затисканням нерву у спині, який “віддає” в руку. Його руки — різної температури», — сказав Тарас Малишевський.

Дипломат також додав, що Сервет Газієв після повернення з тюремної лікарні в СІЗО два тижні був змушений спати на підлозі у камері ізолятору.

«Повертається з лікарні у СІЗО у свою 2-місну камеру, а для нього місця немає. 2 тижні він спав на матраці на підлозі і лише увечері перед моїм візитом третього співкамерника відселили. Чи це спеціально було зроблено — це питання», — сказав український генконсул.

Крім Сервета Газієва Тарас Малишевський також відвідав у слідчому ізоляторі №5 ще трьох політв’язнів з Криму: Джеміля Гафарова, Фархода Базарова та Ерфана Османова.

За словами генконсула, Джеміль Гафаров, який є інвалідом 2-ї групи, скаржиться на хворі нирки, судоми в ногах та напади подагри.

«У Гафарова інвалідність, яку треба підтвердити в умовах СІЗО. Зараз весь фокус нашої допомоги та його зусиль спрямовані на те, щоб лікарі його оглянули та підтвердили йому статус інвалідності, термін дії якого спливає 5 листопада», — додав Тарас Малишевський

Фарход Базаров та Ерфан Османов, сказав Тарас Малишевський, не скаржились на стан здоров’я та умови утримання, проте просили подбати про хворих Сервета Газієва, Джеміля Гафарова та інших літніх співвітчизників, яких влада РФ незаконно позбавила волі.

Нагадаємо, Сервет Газієв, Джеміль Гафаров, Фарход Базаров та Ерфан Османов — фігуранти другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». 23 підозрюваних цієї групи були затримані в березні 2019 року. Пізніше за цією справою затримали ще 2 людини. Всіх їх обвинуватили у причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм інкримінують ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації), за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи також висунули обвинувачення за ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Підготовка до насильницького захоплення влади).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини