Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Сервета Газієва побили у тюремній лікарні, — адвокат

28 / 09 / 2021

61-річного українського політв’язня Сервета Газієва побили і насильно поголили йому бороду у Міжобласній туберкульозній лікарні № 19 в Ростові-на-Дону, де він проходив лікування.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» із посиланням на адвоката Лілю Гемеджі. Вона дізналася про цей випадок від інших фігурантів другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», по якій проходить і Газієв.

За її словами, в останній день перебування політв’язня в лікарні, перед випискою, його повалили на підлогу, скрутили йому руки, били по спині і поголили йому бороду.

«Його стан викликає серйозне занепокоєння після перенесеного в слідчому ізоляторі мікроінсульту на тлі регулярного ненадання медичної допомоги, тепер у нього німіє рука після побиття», — розповіла Ліля Гемеджі.

28 вересня, повідомляє «Кримська солідарність», адвокати Еміль Курбедінов і Назім Шейхмамбетов намагалися потрапити у СІЗО-5, куди Газієва перевезли з лікарні 25 вересня, але їм не вдалося зустрітися з ним.

Нагадаємо, Сервет Газієв страждає від низки хронічних захворювань. Через їхнє загострення, він часто не міг брати участі у судових засіданнях. З початку 2021 роки йому 5 разів викликали «швидку допомогу» прямо до зали суду.

28 червня Сервет Газієв переніс мікроінсульт, внаслідок якого у нього паралізувало праву частину обличчя. Але адекватної медичної допомоги він не отримував.

Його госпіталізували до лікарні № 19 лише 2 вересня.

Сервет Газієв — фігурант другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». 23 підозрюваних цієї групи були затримані в березні 2019 року. Пізніше за цією справою затримали ще 2 людини. Всіх їх обвинуватили у причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм інкримінують ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації), за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи також висунули обвинувачення за ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Підготовка до насильницького захоплення влади).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини