Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«15 викрадених життів»: у МЗС України презентують виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в Криму

27 / 08 / 2021

30 серпня світ відзначатиме Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. З цієї нагоди команда КримSOS спільно з Міністерством  закордонних справ України презентує виставку «15 викрадених життів». Її присвячено жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму, про чию долю досі нічого невідомо. 

Перед відкриттям виставки відбудеться брифінг за участі: 

Еміне Джапарової — Першої заступниці Міністра закордонних справ України, 

Антона Кориневича — Постійного Представника Президента України в АР Крим, 

Ольги Куришко — Заступниці голови правління ГО «КримSOS», 

Сергія Турчина — начальника управління прокуратури АР Крим та м.Севастополь.

На брифінгу обговорюватимуть такі теми: 

  • Що робить Україна для розслідування випадків насильницьких зникнень в Криму та притягнення до відповідальності причетних до них осіб? 
  • Які інструменти тиску на окупаційну адміністрацію здатні прискорити розслідування цих злочинів? 
  • Яка підтримку надає Україна родичам жертв насильницьких зникнень? 
  • Яку роль відіграють громадські організації у документуванні та розслідуванню насильницьких зникнень на окупованих територіях? 

«15 викрадених життів» — це портрети та історії тих, кого досі не знайдено ані живими, ані мертвими. Жертвами насильницьких зникнень в Криму стали нелояльні до окупаційної влади українські та кримськотатарські активісти або їхні родичі, які живуть очікуванням. 

Це Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Арлен Терехов, Руслан Ганієв, Арсен Алієв, Ескендер Ібраїмов та Ервін Ібрагімов. 

Вперше виставку «15 викрадених життів» команда «КримSOS» презентувала 25 лютого 2021 року до Дня кримського спротиву російській окупації. Згодом виставку експонували у декількох містах України. 

Загалом з 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини. Шістьох з них згодом знайшли мертвими, 19 відпустили на свободу, трьох викрадених було засуджено, одну особу окупанти екстрадували. 

ГО «КримSOS» зафіксувала факти, які свідчать про причетність окупаційної влади до викрадення людей в Криму. Мінімум у 5 з цих справ встановлено, що родичів жертв насильницьких зникнень та свідків залякували. 

  • Час: 30 серпня 2021 р. 12.00   
  • Місце: будівля Міністерства закордонних справ України, м. Київ, Михайлівська площа, 1 
  • Мова заходу: українська 

Акредитація для ЗМІ відкрита до 18:00, 29 серпня. Підтвердження про акредитацію будуть надіслані на пошту, яка буде вказана журналістами в акредитаційній формі

Пряма трансляція заходу здійснюватиметься на сторінках МЗС та КримSOS у Facebook.

Вибір редакції

Ще Анонси