Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

У Керчі постраждали декілька об'єктів культурної спадщини

19 / 08 / 2021

Через сильні опади в Керчі постраждали ряд об’єктів культурної спадщини.

Про це заявила пресслужба підконтрольного Росії міністерства культури Криму.

Зокрема, через опади постраждали Аджимушкайські каменоломні, Царський і Мелек-Чесменський кургани, склеп Деметри. «Зараз ведеться оцінка стану об’єктів», – сказано в повідомленні.

Відповідальність за чергові руйнування об’єктів культурної спадщини цілком лежить на Росії, як на державі-окупантові, заявивши аналітик КримSOS Євген Ярошенко.

«РФ як держава-окупант зобов’язана охороняти культурні памятки та інші обєкти на території окупованого Криму. Так, ст. 5 Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту зобов’язує державу-окупанта вживати зусилля для охорони і захисту культурних цінностей на окупованій території. Зрештою, Гаазьке положення про закони і звичаї війни на суходолі зобов’язує РФ підтримувати громадський порядок і безпеку, а також зберігати об’єкти будь-якої форми власності на окупованій території», – підсумував Ярошенко.

Раніше Україна направила до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергове повідомлення про злочини Росії проти об’єктів культурної спадщини окупованого Криму. 

У документі, який Київ направляє до Міжнародного кримінального суду, наведені докази широкомасштабного руйнування і привласнення таких об’єктів культурної спадщини Криму:

  • стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора,
  • Ханський палац у Бахчисараї та фортеця Чуфут-Кале,
  • Кримська астрофізична обсерваторія,
  • Вежа Костянтина та Докова Башта у Феодосії,
  • Церква Івана Предтечі у Керчі.

Поділитись

[wp_social_sharing social_options='facebook' facebook_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image=''] [wp_social_sharing social_options='twitter' twitter_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image='']

Вибір редакції

Ще Новини