Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Тимур Шаймарданов

20 / 09 / 2021

Тимур Шаймарданов народився в 1980 році, працював фінансистом, одружений, має дітей. Сейран Зінедінов, 1981 року народження, займався автоперевезеннями, одружений. Обидва проживали в Сімферополі. Вони познайомилися навесні 2014 року, брали участь в акціях проти окупації Криму. У травні 2014 р. Шаймарданов і Зінедінов створили організацію «Український дім», яка об’єднала активістів, що підтримують територіальну цілісність України.  

Шаймарданов зник 26 травня в Сімферополі: вийшов з дому і не повернувся. Його пошуками займався Сейран Зінедінов. 30 травня він зустрівся з дружиною Шаймарданова та висловив припущення про те, що її чоловік був викрадений «самообороною» Криму. Після зустрічі Зінедін попрямував додому, але не дійшов близько 500 м. За словами його батька Сетмера, на відео з камери спостереження видно, як біля активіста зупинилася машина, червоний Daewoo Lanos, в яку його примусово запхнули. 

У приватній розмові з матір’ю Тимура Шаймарданова Ларисою слідчий російського Слідчого комітету висловив припущення, що викрадення активістів організовано ФСБ, а виконавцями виступили люди з «самооборони». 

Вибір редакції

Ще Хроніки