Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Тимур Ібрагімов

29 / 01 / 2021

Засуджений  до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму (вирок від 16 вересня 2020 року) за звинуваченням у нібито організації та участі у діяльності терористичної організації (ч. 1 та ч. 2 ст. 205.5 КК рф) 

Родина Тимура Ібрагімова повернулася* до Криму з Узбекистану, коли хлопцеві було шість років. Водночас він отримав травму ока та статус людини з інвалідністю. Попри це Тимур закінчив гімназію-інтернат для обдарованих дітей із поглибленим вивченням англійської мови, куди можна було потрапити пройшовши конкурс і склавши іспити.

Згодом Ібрагімов вступив до вищого навчального закладу на факультет філології іноземних мов. З 2007 року займався ремонтом та продажем комп’ютерної, телефонної техніки, а після — розпочав власну справу.

Чоловік одружений, має чотирьох дітей: двох синів та двох доньок. Оскільки Тимур рано залишився без батька, він активно допомагав малозабезпеченим та неповним родинам.

З 2014 року Ібрагімов став громадянським журналістом та до свого арешту активно висвітлював життя в окупації. Його ув’язнили 11 жовтня 2017 року. Рано-вранці до його будинку увірвалися співробітники фсб, провели обшук та відвезли Тимура до СІЗО міста Сімферополь.

На допиті Ібрагімов відмовився від свідчень і не визнав свою провину. Окупанти сфабрикували справу про порушення ч. 2 ст. 205.5 («Участь у діяльності терористичної організації», до 20 років позбавлення волі), ч. 1 ст. 30 та ст. 278 КК рф («Приготування до насильницького захоплення влади», до 10 років позбавлення волі).

«Він не був серед «сплячих» героїв. Які сидять на дивані й думають, «коли моя черга підійде, я тоді піду й допоможу». Він йшов напролом… Його затримали, бо він не залишався осторонь. Якщо десь когось затримують, він біг туди. Почути, допомогти, повідомити, підтримати. Вони (окупанти, — прим.ред) не хочуть, щоб люди допомагали одне одному» — розповідала вчителька в ліцеї для обдарованих дітей Айше Сейтаблаєва.

На одному із «судових засідань» Тимур заявив, що не хоче розмовляти російською і попросив про перекладача на кримськотатарську. «Суд» йому відмовив. Обвинувачувальний вирок Тимурові винесли 16 вересня 2020 року, засудивши до 17 років позбавлення волі.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Тимура Ібрагімова особою, позбавленою свободи із політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки