Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Топ подій: чим запам'ятався 2019 рік

14 / 01 / 2020

Наша статистика:

  • За рік окупанти провели 58 обшуків;
  • Заарештували 43 людини;
  • Було винесено 30 вироків у кримінальних справах, які в сумі складають 208 років і 7 місяців позбавлення волі;
  • Крім того, 20 вироків по адміністративних справах.

Великий обмін: до своїх родин повернулися 35 політв’язнів

Напевно, найважливішою та довгоочікуваною подією 2019 року став обмін незаконно утримуваними особами 7 вересня. Обмін пройшов за формулою “35 на 35”. Завдяки цьому, в Україні повернулися 24 українських моряка, політв’язень режисер Олег Сенцов, проукраїнський активіст Олександр Кольченко, кримський татарин Едем Бекіров, журналіст Роман Сущенко, кримчанин Володимир Балух, а також Павло Гриб, Євген Панов, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Микола Сізонович і Артур Панов.

Картинки по запросу обмен 35 на 35

Окупанти повернули захоплені в 2018 році кораблі ВМС України

Слідом за полоненими українськими моряками, окупанти повернули кораблі Військово-морських сил України. Передача захоплених 25 листопада 2018 року буксира “Яни Капу”, катерів “Бердянськ” і “Нікополь” відбулася 18 листопада. Взагалі новина непогана, якщо б не одна пікантна деталь – окупанти повернули українські кораблі без гальюнів і плафонів. Крім того, ігноруючи рішення Міжнародного трибуналу з морського права, окупанти викрали всю зброю, яка знаходилася на плавзасобах, документи, а також особисті речі моряків, в тому числі ношену спідню білизну.

Картинки по запросу возвращение кораблей МВС

Генасамблея ООН прийняла важливу для України та окупованого Криму резолюцію

18 грудня Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про захист прав людини в окупованому Криму. Зокрема, проект резолюції в черговий раз підтверджує невизнання анексії Криму Російською Федерацією, відзначає і засуджує систематичні порушення прав людини, національних законодавств РФ, які були визначені попередніми резолюціями. У резолюції вітається звільнення українських політв’язнів і наголошується на необхідності негайного звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України та забезпечення їх повернення. Додатково звертається увага на те, що політичні в’язні повинні отримувати всю необхідну допомогу, в тому числі медичну, але їх права повинні дотримуватися відповідно до мінімальних міжнародних стандартів (Правила Нельсона Мандели).

Детальніше про те, які резолюції приймала Генасамблея ООН за всі 6 років окупації читайте тут.

Картинки по запросу Резолюция ООН по крыму

Росія повернулася в ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи повернула повноваження російської делегації. Офіційно це стало відомо з резолюції ПАРЄ, яка була прийнята під час сесії в Страсбурзі. “Асамблея постановляє ратифікувати повноваження російської делегації”, – йдеться в тексті резолюції. Крім того, в документі містився заклик щодо Російської Федерації “співпрацювати з установами з моніторингу прав людини, в тому числі в повному обсязі та не перешкоджаючи прямому доступу до всіх об’єктів, де Росія веде операції”.

Картинки по запросу Россия вернулась в ПАСЕ

Призначено нового постпреда України в Автономній Республіці Крим

Президент України Володимир Зеленський призначив постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим. Ним став Кориневич Антон Олександрович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Указ № 454 був підписаний 25 червня та опублікований в середу, 26 червня. «Призначити Кориневича Антона Олександровича Постійним Представником Президента України в Автономній Республіці Крим», – йдеться в тексті опублікованого документа на сайті глави держави. Відзначається, що Кориневич є фахівцем з міжнародного гуманітарного права, міжнародного кримінального права та міжнародного енергетичного права. Він є співавтором таких робіт як «Кваліфікація ситуації в Автономній Республіці Крим, Донецькій та Луганській області з точки зору міжнародного гуманітарного права» і «Відповідність поширення дії російського законодавства на території Криму нормам міжнародного гуманітарного права».

Картинки по запросу Антон Кореневич

Окупанти визнали, що без води з Дніпра кримчан не напоїти

Паніка серед політичних верхівок окупаційної влади з приводу дефіциту прісної води в Криму досягла апогею 12 серпня 2019 року. Постійний представник Криму при президенті Росії Георгій Мурадов на засіданні щодо поліпшення інвестиційного клімату півострова заявив, що збирається звернутися до Кремля з проханням почати переговорний процес з Україною про зняття водної блокади та відкриття шлюзів Північно-Кримського каналу. При цьому пролунав новий аргумент: вода в Дніпрі – російська. «Ми хотіли б просити допомогти почати зондаж, може бути, переговорний процес з українською стороною про те, щоб вони нашу воду пропускали до Криму. Це не вода річки Дніпро, яка належить Україні, це наша вода, що йде з території РФ », – заявив він.

Більш докладно про проблему водопостачання кримчан читайте тут.

Картинки по запросу северо-крымский канал

Оновлені пункти пропуску з окупованим Кримом

У листопаді після реконструкції відкрилися два оновлених пунктів пропуску “Чонгар” і “Каланчак”. Проектувальники не обійшли увагою потреби людей з інвалідністю, крім того, найближчим часом почне функціонувати автовокзал, кімната матері і дитини та ЦНАП.

Ну і наостанок, подія останніх днів 2019 року, яка викликала у команди Qiriminfo неоднозначні емоції. 

Картинки по запросу целует поезд

Ми віримо, що 2020 рік буде наповнений виключно радісними новинами, і, підбиваючи підсумки 2020 року, ми напишемо одну лише фразу: “З поверненням!”.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті