Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму оштрафував двох кримських татар у «справі про стихійні збори 4 вересня»

15 / 10 / 2021

15 жовтня підконтрольний Росії Київський районний суд визнав винними Арсена Ахтемова та Різу Решетова за ч.1 статті 20.6.1 КпАП РФ (Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації). Арсена Ахтемова, рідного брата політв’язня Асана Ахтемова, оштрафували на 15 тисяч рублів (5,5 тис. грн), а Різу Решетова — на 7 тисяч рублів (2,5 тис. грн).

Про це QirimInfo повідомили в об’єднанні «Кримська солідарність»

Арсен Ахтемов (фото: Кримська солідарність)

Ахтемов та Решетов — фігуранти «справи про стихійні збори 4 вересня». Тоді, нагадаємо, кримські активісти приїхали до будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі, щоб дізнатися про долю п’ятьох затриманих 3-4 вересня кримських татар. Ці стихійні збори закінчилися масовими затриманнями. Всього того дня окупаційна поліція склала 58 адмінпротоколів проти активістів.

На думку «суду» Ахтемов і Решетов, беручи участь у цих зборах, порушили протиепідемічні правила, що діють в Криму.

Як сказав «Кримській солідарності» громадський захисник Сабрі Талипов, який представляв інтереси Ахтемова і Решетова, «суд» проігнорував усі аргументи захисту.

«Був один момент на засіданні по Решетову. Суддя … сказав, що він порушив закон: перебував у скупченні людей в період пандемії, коли заборонені такі скупчення. Тоді ми суддю попросили уточнити: чи не порушили цей же закон співробітники поліції, коли вони завантажили більше 20 чоловік в один автобус, не забезпечивши їх масками, рукавичками та антисептиками? Чи не порушили поліцейські закон, коли завели людей похилого віку, жінок, молодь в непровітрюване приміщення (відділок поліції — ред.)? На це запитання ми не отримали жодної відповіді», — сказав Сабрі Талипов.

Різа Решетов (ліворуч) і громадський захисник Сабрі Талипов (фото: Кримська солідарність)

Нагадаємо, брат Арсена Ахтемова Асан — фігурант «справи про диверсію на газопроводі». Разом з ним у цій справі проходить його двоюрідний брат Азіз Ахтемов і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

За версією ФСБ, 23 серпня 2021 року на газопроводі біля кримського села Перевальне було підірвано газопровід, який живить військову частину. Російська влада стверджує, що це була диверсія, вчинена саме Ахтемовими та Джелялом за завданням українських спецслужб.

Проти двоюрідних братів ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, скоєний організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин).

Нарімана Джеляла звинувачують у «скоєнні диверсії у складі організованої групи» (п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ) і в «незаконному придбанні, передачі, зберіганні, перевезенні, пересиланні або носінні вибухових речовин у складі організованої групи» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримання, було опубліковано два видео-ролики, де брати Ахтемова «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але згодом політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них під тортурами вибивали працівники ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском.

Як ми повідомляли раніше, Асана Ахтемова досі тримають у карантинній камері СІЗО Сімферополя. Він скаржиться на напади болю, що є наслідком застосованих до нього тортур. Адвокати вважають, що Асана Ахтемова триматимуть в карантинній камері доти, доки не загояться усі сліди від катувань на його тілі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини