Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму дослідив зброю та патрони у «справі Джемілєва». Нічого забороненого не знайшли

1 / 11 / 2021

1 листопада у підконтрольному Росії Армянському міському суді Криму відбулося засідання у «справі Мустафи Джемілєва», під час якого було оглянуто важливі докази — мисливський карабін, патрони та одна гільза. Під час огляду з’ясувалося, що на патронах немає маркування, яке б вказувало на те, що вони заборонені для володіння цивільними особами.

Про це QirimInfo повідомив адвокат Микола Полозов.

«Сторона захисту звернула увагу суду на те, що на патронах відсутнє кольорове маркування лакофарбовим покриттям, яке вказувало би на наявність у цих патронів спеціальних характеристик, які могли б відносити ці патрони до заборонених у цивільному обігу. Оскільки на патронах не було жодних маркувань, їх не можна віднести до патронів із бронебійними, запальними та трасуючими властивостями», — сказав Микола Полозов.

Також, повідомив адвокат, під час засідання допитали свідка Дмитра Коновалова — російського прикордонника, який у травні 2014 року перебував на пункті пропуску «Армянськ» на адмінкордоні між АР Крим та Херсонською областю.

Під час засідання по відеоконференцзв’язку з Владикавказу Коновалов розповів, що не бачив особисто Мустафу Джемілєва, а бачив схожого на нього чоловіка, який не виїжджав за межі КПП «Армянськ». Також Коновалов розповів, що він не бачив у тій місцевості і на той момент жодних знаків, які ясно вказують на наявність державного кордону.

«Коновалов також підтвердив надані ним наприкінці травня 2014 року пояснення, згідно з якими Мустафа Джемілєв не перетинав державний кордон РФ», — додав адвокат.

Наступне засідання у справі Джемілєва призначено на 18 листопада.

Нагадаємо, навесні 2020 року окупаційна влада Криму порушила кримінальну справу проти лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Політика заочно звинуватили за ч. 3 ст. 322 («незаконний перетин Державного кордону Російської Федерації»), ст. 224 («недбале зберігання вогнепальної зброї») і ч. 1 ст. 222 КК РФ («незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів»).

Перше засідання у цій справі відбулося в липні 2020 року.

За версією російського слідства, Джемілєв вчинив такі «злочини»:

  • незаконно перетнув «державний кордон РФ» на пункті пропуску «Армянськ» у травні 2014 року;
  • незаконне зберігав карабін, з якого його син Хайсер Джемілєв застрелив з необережності людину у 2013 році (Хайсер Джемілєв уже відбув покарання за це);
  • незаконно зберігав боєприпаси до карабіна.

Мустафа Джемілєв своєї провини за жодним пунктом не визнає.

Як заявляє політик і його захист, він не перетинав російський держкордон, оскільки в українській Автономній Республіці Крим його просто не існує.

Що стосується «незаконного» зберігання зброї і боєприпасів, то Джемілєв і його адвокат стверджують, що він законно придбав їх в Україні ще в 1990-ті роки.

На думку Мустафи Джемілєва, його захисту та української влади, справа проти політика — це політичне переслідування.

Також варто зазначити, що лідеру кримськотатарського народу російська влада заборонила відвідувати Крим до 2034 року. З цього приводу політик в коментарі QirimInfo заявив, що окупаційна влада не хоче допустити, аби його поховали на Батьківщині.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини