Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сторона обвинувачення попросила 11 років позбавлення волі для Єсипенка

15 / 02 / 2022

Прокурорка Олена Детальна вимагає для Владислава Єсипенка 11 років колонії загального режиму за звинуваченням у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 статті 223.1 та ч.1 статті 222.1 КК РФ.

Про це Крим SOS повідомляє адвокат Дмитро Дінзе.

За словами захисника, прокурор невірно застосувала санкції статті, використавши нову редакцію закону, коли на момент нібито скоєння злочину діяла стара редакція закону.

“Сьогодні сторона звинувачення попросила для Владислава Єсипенка 11 років позбавлення волі. Прокурорка попросила про 11 років позбавлення волі у колонії загального режиму та штраф, на жаль я не почув – 50 або 100 тисяч рублів. Прокурорка у своїй вимозі застосувала редакцію статті від літа 2021 року, хоча на момент скоєння злочину, в якому звинувачують Єсипенка, діяла редакція від 2014 року, з максимальною санкцією 5 та 6 років позбавлення волі відповідно. Ми звернули увагу суду на це”, – розповів Дінзе

Адвокат Дмитро Дінзе додав, що у своєму виступі просив повністю виправдати Владислава Єсипенка.

Нагадаємо, Владислав Єсипенко – позаштатний кореспондент проєкту Крим.Реалії (Радіо Свобода). Його затримали в Криму 10 березня 2021 року. ФСБ підозрює його у шпигунстві на користь України.

За версією ФСБ, Єсипенко «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей в Криму». Під час затримання в його автомобілі нібито знайшли гранату.

ФСБ звинуватила Єсипенка за статтею 223-1 Кримінального кодексу РФ, (незаконне виготовлення вибухових речовин, переробка або ремонт вибухових пристроїв), і за ст. 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів).

Пізніше, журналіст нібито зізнався у своїй роботі на українські спецслужби.Проте 6 квітня Єсипенко заявив, що ФСБ тортурами вибивала з нього визнання у шпигунстві. Своєї провини українець не визнає.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини