Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Стан здоров'я хворого на пневмонію політв'язня Зекір’ї Муратова — «середнього ступеня тяжкості» (доповнено)

4 / 08 / 2021

Стан здоров’я фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Зекір’ї Муратова, у якого діагностували пневмонію, оцінюється як «середнього ступеня тяжкості». Зараз, нагадаємо, він знаходиться в ростовській відомчій лікарні російської служби виконання покарань (міжобласна туберкульозна лікарня №19).

Про це QirimInfo повідомила адвокат Еміне Авамілєва з посиланням на начальника медико-санітарної частини №61 російської служби виконання покарань в Ростові-на-Дону Олександра Пачгарова. Адвокат, а також дочка Муратова Ленара провели зустріч з лікарем 3 серпня.

За словами начальника медсанчастини, політв’язень лежить в палаті інтенсивної терапії з низькою сатурацією легень: у відділення його доставили з сатурацією 80%, тепер, за словами лікаря, вона оцінюється в 90%, температура у Муратова впала. Він у свідомості, пересувається сам, але періодично дихає через концентратор кисню.

«Лікар сказав, з ним проводиться інтенсивна терапія, в тому числі профілактика супутніх захворювань. Також сьогодні (4 серпня — ред) родичам повідомили, що Муратову проводять протизапальну, антибактеріальну і антивірусну терапію», — сказала Еміне Авамілєва.

За словами захисниці, COVID-19 у Муратова не діагностовано, оскільки ПЛР-тест показав негативний результат. Однак, каже адвокат, той факт, що Муратов проходить противірусну терапію і те, що його тримають в «червоній зоні» лікарні свідчить про те, що швидше за все політв’язень хворий саме ковідом.

«Зазвичай таке лікування характерне саме при ковіді, наскільки мені відомо, як особі, яка перехворіла цією вірусною пневмонією. На мені застосовували саме таку терапію. Ці ПЛР-тести відбираються неодноразово, але відсутність результату при тестуванні не означає, що немає цієї вірусної пневмонії. Те, що Муратов не хворий ковідом — це зі слів начмеда, але він вчора обмовився, що Муратов лежить в “червоній зоні” лікарні, де лежать хворі на коронавірус», — сказала Еміне Авамілєва.

Захисниця також повідомила, що вона відправила адвокатський запит у Федеральну службу виконання покарань РФ щодо надання інформації про фактичний стан здоров’я політв’язня, про його діагноз і лікування.

Також Еміне Авамілєва звернула увагу на те, що на сьогоднішній момент в слідчих ізоляторах Ростова-на-Дону, де утримують багатьох фігурантів кримських «справ Хізб ут-Тахрір», спостерігається спалах COVID-19. декілька кримських політв’язнів зараз хворі, але, як сказала адвокат, нікому з них не поставлено діагноз «COVID-19», хоча у них є всі симптоми саме ковіду.

Як ми повідомляли раніше, Зекір’ю Муратова госпіталізували з підозрою на пневмонію 26 липня.

Нагадаємо, Зекір’я Муратов має третю групу інвалідності. У нього є ряд захворювань опорно-рухового апарату, а також хронічні захворювання у вигляді гіпертонії і стенокардії.

Муратова затримали 7 липня 2020 після масових обшуків і затримань в Криму. Його звинуватили за ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини