Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Справа про диверсію на газопроводі»: політв'язню Асану Ахтемову висунули нове обвинувачення

18 / 11 / 2021

Українському політв’язню Асану Ахтемову, якого ФСБ підозрює у «диверсії», висунули нове обвинувачення – контрабанда вибухівки.

Про це у Facebook повідомив адвокат в’язня Айдер Азаматов.

«Асану висунуто обвинувачення за ч.3, ст. 226.1 КК Росії (Контрабанда вибухових пристроїв, боєприпасів…). Найсуворіше покарання за такий злочин – від 7 до 12 років ув’язнення зі штрафом до одного мільйона рублів. Варто зазначити, що це вже третє обвинувачення, висунуте Асану Ахтемову. Попередні два не сильно відрізняються за термінами покарання і лише наголошують на меті таких звинувачень. Мета – максимально посилити обвинувачення так, щоб було ще страшніше Асану», – повідомив Айдер Азаматов.

За словами адвоката, Асан Ахтемов не визнає себе винним і вважає своє переслідування виключно політично вмотивованим.

Раніше Асану Ахтемову ФСБ вже додавала нове обвинувачення — за ч.4 статті 222.1 КК РФ («Незаконне придбання, зберігання вибухових речовин групою осіб»). Тоді Айдер Азаматов назвав нову статтю Ахтемову помстою російських силовиків за те, що політв’язень відмовився від зізнань, які вибивалися у нього тортурами.

Нагадаємо, російська окупаційна влада Криму підозрює Асана Ахтемова, його двоюрідного брата Азіза Ахтемова та заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла у скоєнні диверсії на газопроводі в кримському селі Перевальне 23 серпня 2021 року.

Усіх трьох затримали після обшуків 3-4 вересня.

Щодо Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, вчинений організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито здійснили «диверсію» за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла звинувачують у «вчиненні диверсії у складі організованої групи» (п. «а», ч. 2 ст. 281 КК РФ), і в «незаконному придбанні, передачі, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв у складі організованої групи» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримань російські ЗМІ опублікували два відео-ролики, де брати «зізнаються» в скоєнні диверсії за завданням українських спецслужб.

Ахтемови згодом заявили, що їхні «зізнання» були дані після тортур і погроз з боку ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він надавав свідчення під тиском ФСБ.

28 жовтня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив термін утримання під вартою всім фігурантам цієї справи до 23 січня 2022 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини