Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Це помста: політв'язню Асану Ахтемову посилили обвинувачення через його відмову від вибитих тортурами зізнань, — адвокат

20 / 09 / 2021

Російська влада посилила обвинувачення політв’язню Асану Ахтемову і висунула нове. Йому також не надають медичної допомоги в СІЗО.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Айдера Азаматова.

За словами захисника, який зустрівся з Ахтемовим в СІЗО, кримському татарину було змінено обвинувачення з частини 1 ст. 281 КК РФ («Диверсія») на другу частину цієї статті («Диверсія, вчинена групою осіб»). Тепер чоловікові загрожує більший термін ув’язнення. Якщо першою частиною статті 281 передбачено покарання від 10 до 15 років позбавлення волі, то другою — від 12 до 20 років.

Крім того, повідомляє адвокат, проти Ахтемова було висунуто нове обвинувачення за ч.4 статті 222.1 КК РФ («Незаконне придбання, зберігання вибухових речовин групою осіб»). Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 10 до 15 років.

Айдер Азаматов назвав нові обвинувачення помстою російських силовиків за те, що Асан Ахтемов відмовився від свідчень, які вибивали у нього тортурами.

Також адвокат розповів, що його підзахисний відчуває болі в грудній клітці, але лікар його не відвідував. Ба більше, за словами адвоката, силовики не віддають йому ліки, передані родичами.

 «Його мучать приступи задухи, як і раніше він не може нормально спати, оскільки вночі йому здається, що він задихається і знову його будять співкамерники, аби він не задихнувся», — розповів Айдер Азаматов.

За словами адвоката, Асан Ахтемов не визнає себе винним і відмовився давати свідчення після слідчих заходів.

«Асан змінив свої свідчення і зараз відмовився від зізнань вибитих фізичним шляхом. Він сказав, що буде йти до кінця, боротися за справедливість, боротися з незаконним переслідуванням. В жодному разі він не відмовився від своєї позиції, він стоїть на своєму», — сказав Айдер Азаматов.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і Нарімана Джеляла. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби ніхто не знав, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.

Лише увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі.

Пізніше адвокати дізналися, що проти Асана і Азіза Ахтемових були порушені кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («Диверсія»). Нарімана Джеляла звинуватили у «пособництві диверсії». Але згодом його справу перекваліфікували і також звинуватили у диверсії. Трьох чоловіків обвинувачують у підриві газопроводу біля с. Перевальне. За версією ФСБ, вони зробили це у змові з українськими спецслужбами.

Шевкету Усеїнову та Ельдару Одаманову інкримінували ст. 19.3 КоАП РФ («Непокора поліції»). За словами адвоката Миколи Полозова, Одаманов і Усеїнов не є фігурантами «справи про диверсію на газопроводі».

Пізніше російські ЗМІ опублікували два відео-ролики, де брати «зізнаються» в скоєнні диверсії за завданням українських спецслужб.

Ахтемови заявили, що їх «зізнання» були дані після тортур і погроз з боку ФСБ.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла і братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Під час засідання Наріман Джелял заявив, що його переслідують через його участь в установчому саміті дипломатичної ініціативи України з деокупації Криму «Кримська платформа». Примітно, що саміт і «диверсія» відбулися в один день — 23 серпня.

Одаманова та Усеїнова заарештували на 15 діб. 19 вересня їх відпустили.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини