Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 9 — 15 квітня

22 / 04 / 2016

Агрохолдинг Ахметова і Новинського продав свої активи в Криму

11 квітня. Агрохолдинг Ахметова і Новинського «Харвіст» позбувся своїх активів в окупованому Криму в березні 2016 року. За словами генерального директора групи «Харвіст» Дмитра Скорнякова, останнім часом управляти активом стало практично неможливо. «Рішення продати активи Харвіст на півострові було прийнято ще в 2013 році в зв’язку з тим, що дана територія відноситься до високоризикованої зони землеробства через малу кількість опадів» – повідомили в прес-службі «Харвіст».

 

Литва ввела свої санкції проти Росії

13 квітня. Литва ввела свої санкції проти Російської Федерації. Як заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, вони заборонили в’їзд 46 особам, які пов’язані з незаконним засудженням режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, а також військовослужбовця і народного депутата Надії Савченко.

 

Київський суд дозволив заарештувати Аксьонова

13 квітня. Печерський суд Києва дав дозвіл на затримання російського голови Криму Сергія Аксьонова. «голова» Криму проходить підозрюваним у кримінальній справі про незаконне відчуження майна держпідприємства «Міжнародний дитячий центр «Артек».Також Оболонський районний суд Києва заарештував майно, що перебуває на балансі держпідприємства «Міжнародний дитячий центр «Артек».

 

На Херсонщині побудують 150-ти метрову вежу для телемовлення на Крим

13 квітня. У Херсонській області хочуть побудувати 150-ти метрову вежу, за допомогою якої планується здійснювати мовлення на анексований Крим. Зараз ведуться роботи з пошуку земельної ділянки для будівництва нової вежі. Також в смт. Чаплинка замість передавача потужністю 100 Вт, буде встановлений новий передавач потужністю 5 кВт. З його допомогою буде забезпечуватися покриття українським телемовленням окупованого півострова.

 

Поклонська призупинила діяльність Меджлісу

13 квітня. Російський прокурор Криму Наталія Поклонська підписала постанову про призупинення роботи Меджлісу кримськотатарського народу на території Криму. Копія постанови направлена першому заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу, а також до Мін’юсту РФ для включення до реєстру організацій, чия робота призупинена у зв’язку з «екстремістською діяльністю». 

Рішення про призупинення буде діяти до винесення вердикту російського «Верховного Суду Республіки Крим» у справі про визнання Меджлісу екстремістською організацією.

 

Євродепутати відвідали окупований Крим

14 квітня. Депутати Європарламенту Маркус Претцель (Німеччина) та Яромир Кохлічек (Чехія), а також депутати австрійського парламенту прибули до анексoваного Криму для участі в Ялтинському економічному форумі. Напередодні поїздки Маркуса Брецеля (Німеччина) виключили з фракції Європарламенту «Європейські консерватори і реформатори» за заклики стріляти по нелегальним мігрантам. У той же час депутат Європарламенту від Чеської Республіки (Комуністична партія Чехії і Моравії) Яромир Кохлічек відзначився тим, що назвав Асоціацію за угодою ЄС з Україною авантюрою.

 

Справу Джемілєва проти ФСБ засекретили

15 квітня. Адвокат лідера кримських татар Мустафи Джемілєва Марк Фейгін заявляє, що ФСБ засекретила справу про заборону на в’їзд Джемілєва до Криму. «Відбулося засідання суду за скаргою Джемілєва до ФСБ. Передали до Мосміськсуду через держтаємницю. Ну, хоча б побачимо сам Акт про заборону на в’їзд», — повідомив адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті