Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 8-14 серпня

20 / 08 / 2015

Суд заборонив загальноміський мітинг в Севастополі

11 серпня. Загальноміський мітинг в Севастополі, призначений на 12 серпня, був заборонений Ленінським районним судом Севастополю. Група севастопольських депутатів та громадських активістів хотіла мітінгувати проти знищення пам’яток культури та історії, незаконного виділення земельних ділянок і нелегальної забудови.

 

У Коктебелі призначений виконувач обов’язків мера

11 серпня. У Коктебелі виконувачем обов’язків мера призначений Сергій Падюков, який раніше працював в адміністрації Коктебеля фахівцем. Попередній мер Коктебеля Ростислав Сторожик був знайдений повішеним 7 серпня.

 

Алі Асанову продовжили арешт у справі «26 лютого»

13 серпня. Кримчанину Алі Асанову, якого звинувачують у причетності до скоєння тяжкого злочину, продовжили арешт на два місяці. Асанов фігурує у справі «26 лютого». Він був один з чотирьої кримських татар, яких арештували після мітингу під кримським парламентом 26 лютого 2014, після якого стало відомо про двох померлих.

 

Печерський райсуд заарештував майно кримських суддів на 200 млн грн

13 серпня. Печерський районний суд міста Києва арештував нерухоме та рухоме майно суддів АР Крим та міста Севастополя на суму в 200 млн грн. Накладено арешт на 122 транспортних засоби, а також на 149 об’єктів нерухомості, серед яких квартири, домоволодіння та земельні ділянки у Дніпропетровській, Київській, Полтавській та Луганській областях.

 

Яценюк зустрівся з лідерами кримських татар

13 серпня. Відбулася зустріч прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з головою Меджлісу Рефатом Чубаровим та уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим. На зустрічі особливу увагу було приділено проблемам дискримінації кримських татар окупаційною владою. Учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності консолідації зусиль українського уряду, громадянського суспільства та міжнародної спільноти у відстоюванні фундаментальних свобод і прав людини кримських татар.

 

Співробітники ФСБ перевірили мечеть в Ялті

14 серпня. У мечеті Ай-Василь в Ялті співробітники ФСБ заявили про необхідність встановлення відеокамери для нібито протидії тероризму. Також вони заявили про те, що старій мусульманській громаді відмовлять у перереєстрації, тому доведеться формувати нову. При цьому всі члени громади будуть повинні пройти співбесіду, і якщо не набереться достатньої кількості «благонадійних» людей, то ФСБ дасть своїх. В свою чергу в Духовному управлінні мусульман Криму стверджують, що в мечеть дійсно приходили працівники спецслужб, але ніяких вимог не ставили.

 

Ахтему Чийгозу скасували скорочення терміну арешту

14 серпня. Сімферопольський суд скасував рішення Верховного суду Криму про скорочення терміну перебування Ахтема Чийгоза під вартою і відновив термін арешту до 19 листопада. Чийгоза звинувачують в організації масових заворушень 26 лютого 2014 року біля будівлі кримського парламенту. Він був затриманий 29 січня 2015 року і з тих пір знаходиться під вартою. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті