Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 5-9 жовтня

9 / 10 / 2015

У Росії та в Криму блокують доступ до двох кримських новинних сайтів

5 жовтня. Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій може обмежити доступ до сайтів інформагентств «Центр журналістських розслідувань» і «Події Криму». Як повідомляє Генпрокуратура, причиною для блокування є розміщена на сайтах інформація, яка нібито «… містить заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку».

Муфтія мусульман Криму виключать зі складу Меджлісу

06 Жовтня. Меджліс кримськотатарського народу розгляне питання про виключення зі свого складу муфтія мусульман Криму Еміралі Аблаєва, повідомив народний депутат України Мустафа Джемілєв.

«Я думаю, що Меджліс кримськотатарського народу найближчим часом прийме рішення про виключення Еміралі Аблаєва зі складу Меджлісу, тому що він повністю опинився вже маріонеткою в руках окупаційних властей, на жаль», – сказав Джемілєв.

На Херсонщині пошкодили лінію електропередач, що йде в Крим

6 жовтня. Вночі 6 жовтня в Херсонській області була пошкоджена опора лінії електропередач, що здійснює постачання електроенергії в окупований Крим. Про це повідомив заступник начальника МВС Донецької області Ілля Ківа.

«Сьогодні вночі була пошкоджена високовольтна опора, що здійснює подачу електроенергію на окуповану територію Крим! Працює оперативно-слідча група, прибуло МНС, територія оточена батальйоном МВС “Херсон” », – повідомив Ківа.

Російські силовики другий тиждень тримають мікрорайон Сімферополя в оточенні

7 жовтня. Мікрорайон Сімферополя Ак-Мечеть, де переважно проживають кримські татари, другий тиждень оточений російськими силовиками. На вулицях мікрорайону знаходяться посилені загони поліції і ОМОНу. Силовики регулярно ходять по домівках, переписують дані всіх жителів будинку, уточнюють номери телефонів і перевіряють документи на нерухомість. Спочатку вони сслилались на слідчі дії, пов’язані з пошуком Бекіра Небіеєва, підозрюваного у вбивстві лікарів 26 вересня, але потім перестали пояснювати свої дії.

Нуланд: санкції щодо Криму залишаться в силі до повернення півострова Україні

07 жовтня. Помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон зніме санкції проти Криму тільки після повернення півострова до складу України.

«Кримські санкції залишаться доти, поки триває його окупація», – сказала Нуланд на виступі у вашингтонському Фонді Маршала.

Прокурор Криму: в Україні арештували майно кримських суддів на суму 2 млрд гривень

8 жовтня. За рішеннями українських судів заарештовано майно кримських суддів на суму 2 мільярда гривень, повідомив прокурор АР Крим Назар Холодницький. Серед арештованого майна суддів є автомобілі й об’єкти нерухомості, що знаходяться на території материкової України. Крім того, арештовано майно 144 кримських прокурорів загальною сумою 50 мільйонів гривень, і ще 123 працівникам прокуратури оголошено підозру. Також арешти накладені на кримських депутатів, підозрюваних у зраді. Вживаються заходи з пошуку і арешту їх банківських рахунків.

Автомобілі на кримському кордоні зможуть оглядати тільки співробітники міліції

8 жовтня. Проводити огляд автомобілів під час блокади Криму можна тільки спільно зі співробітниками міліції, заявив заступник начальника управління МВС в Херсонській області Ілля Ківа. Дане рішення було прийнято на нараді за участю представників громадських організацій, працівників міліції, СБУ та Державної прикордонної служби України. Його причиною стали повідомлення про неправомірну поведінку учасників акції по блокаді Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті