Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 4 – 10 червня

10 / 06 / 2016

В Алушті поліція розігнала протестуючих місцевих мешканців

4 червня. В Алушті поліція затримала близько п’ятдесяти чоловік на вулиці, які протестували проти установки парку розваг на центральній набережній.

Мітинг був організований членом Алуштинської міськради Павлом Степанченко, який активно підтримував окупацію Криму. Акція була проведена відповідно до законодавства Російської Федерації: місцеву владу повідомили про цю подію.  Незважаючи на це, на акцію прийшли співробітники поліції і оголосили, що проведення даного заходу заборонене, не пред’явивши відповідні документи.

  

Інститут масової інформації: 24 випадків тиску на ЗМІ, зареєстрованих в Криму тільки за останні 5 місяців

6 червня. У Києві відбулася прес-конференція “День журналіста. Проблеми та перспективи української медіа-сфері”. В ході виконавчої конференції директор Інституту масової інформації Оксана Романюк розповіла про випадки обмеження свободу преси під час роботи на тимчасово окупованій території півострова.

“Кількість правопорушень стосовно працівників ЗМІ в Криму за аналогічний період минулого року значно збільшилася. Тільки за 5 місяців цього року зафіксовано 24 випадки тиску на медіа з боку Федеральної служби безпеки і так званої прокуратури Криму, яку очолює Наталія Поклонська. Тоді як за весь 2015 рік подібних випадків було 44”, – зазначила Романюк.

 

Слідком оголосив Ібрагімова у всеросійський розшук

7 червня. Слідчий комітет Росії в Криму встановлює обставини викрадення екс-депутата Бахчисарайської міськради Ервіна Ібрагімова, доручення спрямовані в регіони Росії.

Екс-депутат Бахчисарайської міської ради Ервін Ібрагімов зник два тижні тому. Пізніше стало відомо, що його викрали люди у формі співробітників дорожньо-патрульної служби.

 

Представник ОБСЄ обговорить в Україні проблеми ЗМІ в Криму

7 червня. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович планує візит в Україну, щоб обговорити питання свободи слова, ситуацію з безпекою журналістів в анексованому Криму та діалогу російських і українських професійних медіапрофспілок.

За інформацією української медіапрофспілки, на останньому засіданні журналістських спілок України та Росії була досягнута домовленість, що офіс представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ має намір працювати над створенням спеціальної місії з прав журналістів в окупованому Криму.

Після анексії Росією Криму за два роки прокуратура АРК порушила 13 кримінальних проваджень за фактами утисків журналістів в Криму.

 

Кабінет міністрів прийняв зміну до постанови «Про облік внутрішньо переміщених осіб»

8 червня. Уряд України прийняв Постанову №637 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», в якій постановив зробити довідку про статус внутрішньо переміщених осіб без терміну дії, а також прибрав з постанови пункт, який зобов’язує Державну міграційну службу здійснювати контроль за переселенцями.

Проте, громадські активісти вважають, що постанова має ряд істотних недоліків. Вони впевнені, що насправді ця постанова стане причиною нової хвилі посиленого контролю за переселенцями і втручання в їх особисте життя, і навіть викличе порушення норм Конституції України, міжнародного права і в цілому фундаментальних принципів права і правової держави.

 

Кабмін затвердив Положення про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

9 червня. На засіданні уряду було затверджено Положення про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Міністерство створене для оперативного реагування на існуючі виклики та загрози, що зумовлені збройним конфліктом та тимчасовою окупацією частини території України.

Крім того, міністерство повинно також захищати порушені внаслідок окупації права і свободи осіб, застосовуючи норми міжнародного гуманітарного права, і координувати діяльність з надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, постраждалому внаслідок військового конфлікту. 

 

Кримський «суд» засудив майданівця Коломійця на десять років

10 червня. Київський районний «суд» Сімферополя засудив майданівця Андрія Коломійця до 10 років позбавлення волі з відбуванням терміну у виправній колонії суворого режиму.

«Прокуратура» звинуватила Коломійця в тому, що він як член УПА, в Києві під час Майдану вчинив замах на життя двох співробітників кримського спецпідрозділу «Беркут», закидавши їх пляшками із запальною сумішшю. Коломійця також звинуватили в зберіганні і перевезенні рослини, що містить наркотичну речовину, у великому розмірі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті