Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 31 жовтня – 6 листопада

6 / 11 / 2015

У Криму співробітники ФСБ провели масові обшуки у журналістів і організаторів громадянської блокади

2 листопада. Російські силовики провели обшуки в будинках співробітників кримського телеканалу ATR Ельзари Іслямової, журналістки Лілі Буджурової, а також у родичів гендиректора ATR і співорганізатора громадянської блокади Криму Ленура Іслямова.

У будинок до Лілі Буджурової нагрянули о шостій ранку. На пропозицію спочатку почекати адвоката, а потім почати обшук, відповіли відмовою. Адвоката, що прибув пізніше, до обшуку не допустили.

Також силовики оточили будівлю телеканалу ATR в Сімферополі. Президент України Петро Порошенко засудив дії россіской властей і назвав це «знущанням над журналістами» і «спробою помсти нашим громадянам, які зберігають свою гідність і не сприймають окупацію Криму».

Влада Криму готуються вилучити майно соорагнізатора блокади Криму Ленура Іслямова

2 листопада. Російські силовики провели обшуки на ряді підприємств, що належать організатору блокади Криму Ленур Іслямова, у тому числі на транспортному підприємстві «СімСітіТранс» і в приміщеннях телеканалу ATR в Сімферополі. Також Центральний Банк РФ відкликав ліцензію у «Джаст Банку», який також належить Іслямову.

У той же день російський глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що у транспортної компанії «СімСітіТранс» імовірна зміна власника. Глава кримського «уряду» стверджує, що майно компанії нібито закладено в одному з російських банків, обслуговування кредиту не виробляється, і банк виставив претензії.

«Доля його майна буде вирішуватися згідно федерального законодавства… Є у тому числі і кредитні організації, які претендують на це майно», — сказав Аксьонов.

Інформацію про борги підприємства спростував батько Ленура Іслямова, директор «СімСітіТранс» Едем Іслямов.

«Я ніяких боргів не маю, хочуть забрати — хай забирають. Якщо він (Сергій Аксьонов) хоче забрати на правах «господаря» Криму, то звичайно він може це зробити», — повідомив він.

Сам організатор блокади, Ленур Іслямов не виключає тиску на російські активи, що знаходяться на території України.

Правозахисники подадуть скарги в ЄСПЛ за фактами зникнення людей в Криму

4 листопада. Юрист Української Гельсінської групи з прав людини Дар’я Свиридова заявила, що Росія і Україна не розслідують факти насильницького зникнення людей в Криму. У зв’язку з цим, правозахисники готують скарги в Європейський суд з прав людини проти двох країн.

«Розслідування подібних фактів викрадень на цій території [в Криму] все ж повинні проводити не тільки органи слідства Росії, але і органи слідства України. По суті, ті скарги, які сьогодні готуються або вже подані нашою організацією за фактом насильного зникнень осіб, або за фактом смерті після насильницького зникнення особи, вони готуються як проти Росії, так і проти України, на жаль. Тому що ні та, ні інша країна не проводить ефективного розслідування цих фактів на національних рівнях», — сказала Свиридова.

На даний момент Гельсінська правозахисна група веде одну справу за фактом смерті людини і близько 4 справ з насильницького зникнення людей в Криму. По одному з них вже подана скарга до ЄСПЛ, по решті йде «вичерпання національних засобів захисту».

За інформацією першого заступника Меджлісу Нарімана Джеляла, всього в Криму пропало з політичних мотивів близько 10 осіб. За його словами, в Меджлісі намагаються відокремлювати просто зниклих людей від тих, які могли зникнути через свою громадську діяльність.

«Відстежувати кількість зниклих, а тим більше причини пропажі або викрадення людей сьогодні дуже складно. Тому що правоохоронці нам в цьому не особливо допомагають. Вони висувають різні версії, аби зняти з себе будь-яку відповідальність», — сказав він.

Рефат Чубаров виступив у парламенті з вимогою зупинити подачу електрики в Крим

4 листопада. Голова Меджлісу і народний депутат України Рефат Чубаров у своєму виступі у Верховній Раді закликав Кабмін припинити постачання електроенергії до Криму.

«Єдиний ресурс, який зараз підтримує окупантів в Криму — це поставки електроенергії. Ми виходимо з вимогою до уряду, щоб припинити новий виток репресій в Криму, в найближчі дні прийняти рішення і припинити постачання електроенергії, щоб зупинити репресії проти громадян України», — заявив Чубаров.

У Раді зареєстровано законопроект про скасування вільної економічної зони «Крим»

4 листопада. Проект закону про визнання недійсним Закону України «Про створення вільної економічної зони “Крим”» зареєстрований на офіційному сайті парламенту. Його ініціатором вказано депутата від БПП Олексія Гончаренко.

На даний момент документ переданий на розгляд керівництва. Сам текст законопроекту поки відсутній. Ліквідація ВЕЗ «Крим» є однією з вимог організаторів блокади Криму до української влади. Ще наприкінці вересня повідомлялося про вказівку Петра Порошенка внести на розгляд закон про скасування вільної економічної зони «Крим».

Кримчани повинні перейти на російські автономери до 1 квітня 2016

5 листопада. Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав документ, який зобов’язує мешканців Криму перереєструвати свої автомобілі на російські номери до 1 квітня 2016 року. Таке рішення пояснюється потребою місцевої влади в зборі транспортного податку з автомобілістів.

«Встановлено граничний термін перереєстрації транспортних засобів, що перебувають у власності громадян Росії, які проживають в Республіці Крим та місті Севастополі, і у власності юридичних осіб, зареєстрованих на цих територіях, — 1 апреля 2016 року», — йдеться в довідці до документа.

При постановці «української» машини на російський облік утворюється правова колізія — один автомобіль знаходиться одночасно під юрисдикціями двох країн. В Україні такі машини потрапляють під статтю КУАП №121-1 «Експлуатація водіями транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах», що спричинить відправку автомобіля на штрафмайданчик і накладення штрафу від п’ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів.

Аксьонов виступив проти проекту Великого Сімферополя

5 листопада. Російський глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що робоча група з впровадження пілотного проекту по об’єднанню Сімферополя і Сімферопольського району визнала даний проект недоцільним.

«За підсумками обговорення аргументів «за» і «проти» з громадськістю та фахівцями прийнято рішення, що в даний час об’єднання Сімферополя і Сімферопольського району є недоцільним», — пише Аксьонов.

Однією з причин такого рішення вказується нерівномірно розвинена економіка та інфраструктура різних населених пунктів Сімферопольського району. Крім того, як зазначено в повідомленні, «об’єднання може погіршити керованість цим величезним конгломератом».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті