Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 30 липня – 5 серпня

5 / 08 / 2016

Freedom House: у Криму піддаються репресіям всі, хто вважає анексію незаконною

01 серпня. Міжнародна правозахисна організація Freedom House представила чергове дослідження щодо розвитку демократії в країнах перехідного періоду «Nations in Transit 2016». У дослідженні, зокрема, зазначається, що мінський процес не вирішує питання з Кримом, а, отже, півострів так і залишиться під контролем РФ. Окрім того, автори доповіді звертають увагу на численні репресії щодо кримських татар та усіх, хто вважає анексію півострова незаконною.

 

Чийгоз відмовився визнати себе винним за висунутими проти нього звинуваченнями

02 серпня. В Сімферополі у «верховному суді» Криму закінчилося чергове судове засідання у «справі 26 лютого» щодо одного з фігурантів – заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза. Під час засідання йому були зачитані звинувачення.

За словами активістки та політолога Ленори Дюльберової, більшість тексту звинувачення – це список «потерпілих» та перелік травм, які нібито були нанесені прихильникам партії «Русское единство». Чийгоз відмовився визнати себе винним за висунутими звинуваченнями і вважає їх неконкретними та розмитими.

 

Царьов отримав в Криму санаторій, який має статус пам’ятки архітектури

03 серпня. Депутат-утікач та колишній спікер «парламенту» «Новоросії» Олег Царьов отримав від Росії будівлю дитячого санаторію «Ай-Тодор» в Криму. Це колишній маєток князя Михайла Романова, що має статус пам’ятки архітектури регіонального значення. Царьов отримав санаторій для «реконструкції та розвитку» в листопаді 2015 року.

 

Українські дипломати досі не можуть домогтися від РФ зустрічі з Сенцовим та Кольченко

03 серпня. Дипломатичним місіям Міністерства закордонних справ України в Росії понад три місяця не видають дозволи на зустріч із засудженими в Росії українцями Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком. У відомстві зазначають, що не отримують відповіді від компетентних органів Російської Федерації, незважаючи на численні звернення українських дипломатичних і консульських установ України.

 

ЗМІ: восени в Криму знесуть 6 тисяч самобудів

03 серпня. Восени 2016 року в Криму буде знесено близько 6 тисяч об’єктів, визнаних самобудами. На знесення буде витрачено приблизно 1,3 млрд руб., які “влада” планує стягнути з власників самобудів. Списки об’єктів, які підлягають знесенню, планують опублікувати 1 вересня.

 

Передачу 18 ув’язнених з Криму очікують у вересні

04 серпня. Передача Києву 18 засуджених в Криму українців орієнтовно відбудеться у вересні. Про це повідомив прес-секретар уповноваженого з прав людини в Україні Михайло Чаплига.

За його словами, наразі сторони працюють над усуненням юридичних питань, які заважають здійснити передачу ув’язнених.

 

На засідання у справі «Хізб ут-Тахрір» не з’явилися експерти звинувачення

4 серпня. У Північно-Кавказькому окружному військовому суді Ростова-на-Дону триває процес у справі чотирьох кримських мусульман, звинувачених у зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір». Захист кримчан продовжує наполягати на допиті експертів, які фігурують у справі з боку звинувачення.

«Ми вимагаємо явки експертів до суду, це наша принципова позиція. Тому що ми фактично розвалили доказову базу обвинувачення, яка будується на свідченнях цих експертів», – повідомив адвокат обвинувачених Еміль Курбедінов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті