Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 3 — 9 вересня

9 / 09 / 2016

У мечеті Сімферополя пройшов обшук

5 вересня. У сімферопольській мечеті пройшов обшук, повідомив муфтій мусульман України Саїд Ісмагілов. За його словами, російські силовики підкинули в мечеть заборонену літературу і на підставі цього порушать кримінальну справу.

 

Розпочалася активна фаза навчань російських військ в Криму

5 вересня. Розпочалася активна фаза стратегічного командно-штабного навчання збройних сил РФ «Кавказ 2016».

Так, за даними Головного управління розвідки Міноборони України, органи управління, з’єднання і частини, розгорнуті на полігонах Південного військового округу РФ і в окупованому Криму, знаходяться в повній бойовій готовності.

Угруповання військ Південного військового округу збільшена на 11,2 тисячі військовослужбовців за рахунок підрозділів Західного, Центрального, Східного військових округів і Повітряно-десантних військ РФ.

Командно-штабні навчання “Кавказ – 2016” проводяться на території ЮВО в період з 5 по 10 вересня. До маневрів залучаються органи військового управління і всі види військ, включаючи авіацію.

Також 9 вересня міністр оборони РФ Сергій Шойгу прибув до Криму для спостереження за одним з ключових етапів стратегічного командно-штабного навчання “Кавказ 2016”.

 

Кримським мусульманам продовжили арешт

6 вересня. Київський “райсуд” Сімферополя продовжив арешт чотирьох кримським мусульманам, обвинуваченим в участі в організації “Хізб ут-Тахрір”. Муслім Алієв, Емір-Усеин Куку, Арсен Джеппаров і Инвер Бекіров залишаться під арештом до 8 грудня.

Кримчани були затримані в ході обшуків 11 лютого. Тоді російські силовики затримали 12 осіб, більшість з них згодом були відпущені. Іншим заарештованим було висунуто звинувачення за статтею 205.5 ч.2 “участь в діяльності терористичної організації”.

 

Головою «Законодавчих зборів» Севастополя призначена Катерина Алтабаєва

6 вересня. Депутати Севастополя призначили Катерину Алтабаєву на посаду голови “Законодавчих зборів” міста.

З доповіддю перед депутатами виступив екс-глава “Законодавчих зборів” Олексій Чалий. Він рекомендував призначити на цю посаду саме Катерину Алтабаєва.

Кандидатура Алтабаєва викликала дискусію серед “парламентаріїв”. Зокрема, одна з “депутатів” Тетяна Вусатенко закликала з трибуни виключити питання виборів голови “Законодавчих зборів” міста з порядку денного сесії і заново розглянути його після партконференції “Єдиної Росії”. Після дебатів лічильна комісія видала бланки для голосування, більшістю голосів цю кандидатуру підтримали.

 

Фігуранти справи «Хізб ут-Тахрір» засуджені до 5 і 7 років ув’язнення.

7 вересня. Військовий окружний суд в Ростові-на-Дону виніс вирок кримським мусульманам, обвинуваченим у створенні та участі в діяльності ісламської організації “Хізб ут-Тахрір”.

Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Юрій Примов, обвинувачені в участі в діяльності терористичної організації, отримали по 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Руслану Зейтуллаєву суд перекваліфікував частина 1 (організація осередку терористичної організації) статті 205 на частину 2 (участь в діяльності). У підсумку замість затребуваних прокурором 17 років, Зейтуллаєв був засуджений до 7 років.

 

Російські військові кораблі перешкоджали роботі українських прикордонників

8 вересня. Кораблі і літак Чорноморського флоту РФ проводили небезпечні маневри поблизу корабля української Держприкордонслужби «Поділля».

Корабель здійснював збір доказової бази за фактами агресії, захоплення майна України та незаконної промислової діяльності Російської Федерації в районах Голіцинського і Одеського газових родовищ. На кораблі також перебували представники НАК «Нафтогаз України», ВАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз», ДП «Науканафтогаз», Державної екологічної інспекції, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

У міру наближення до Голіцинського і Одеському газовому родовищах, бойові кораблі і літак ЗС РФ здійснювали небезпечні маневри. Так, бомбардувальник ВС РФ Су-24 на небезпечній висоті кілька разів здійснював обліт корабля «Поділля». Російський сторожовий корабель «Сметливий» з наведеним на прикордонний корабель знаряддям і розвідувальне судно «Приазов’я» ЧФ РФ здійснювали небезпечні маневрування, створюючи таким чином перешкоди в роботі.

 

Ільмі Умеров визнаний психічно здоровим.

8 вересня. Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров визнаний психічно здоровим. За день до цього він був випущений з психіатричної лікарні, де проходив примусову експертизу.

Медична комісія за результатами експертизи визнала Ільмі Умерова психічно здоровим, але виписку з висновку не видали, бо експертиза проводилася за клопотанням слідства. Дати подальших судових засідань поки не призначені.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті