Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 23 – 28 грудень

30 / 01 / 2017

Трьох кримчан, засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір», етапували з Ростова-на-Дону

23 січня. Трьох кримчан засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» Нурі Примова, Ферата Сайфуллаєва і Рустема Ваїтова етапували з СІЗО-1 в Ростові-на-Дону. Ще один засуджений кримчанин, Руслан Зейтуллаєв, залишається в СІЗО в очікуванні перегляду справи.

 

Мосміськсуд залишив в силі продовження арешту «українським диверсантам» захтів і Панову

24, 26 січня. Московський міський суд відхилив апеляцію на продовження арешту українцям Андрію Захтею та Євгену Панову, обвинуваченим в Росії в підготовці диверсій в Криму. Панов і Захтей на даний момент утримуються в СІЗО Лефортово. Під час допитів співробітники ФСБ застосовували до них тортури.

 

У Криму співробітники ФСБ затримали адвоката Миколу Полозова

25 січня. У Криму затримали російського адвоката Миколу Полозова, який захищає кримських політв’язнів Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Шестеро співробітників ФСБ Росії затримали Полозова біля готелю в Сімферополі і відвезли його на допит. Таким чином ФСБ спробувала усунути Полозова від захисту у справі заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

 

Суд в Криму заарештував адвоката Курбедінова на 10 діб

26 січня. Залізничний районний суд Сімферополя визнав адвоката Еміля Курбедінова винним в адміністративному порушенні за статтею 20.3 КоАП РФ і заарештував його на 10 діб. Курбедінова затримали вранці, 26 січня в Бахчисараї. В його будинку, а також в офісі де він працює провели обшук.

 

Суд в Бахчисараї постановив заарештувати Сейрана Салієва на 12 діб

26 січня. Громадського активіста Сейрана Салієва Бахчисарайський суд визнав винним в адміністративному правопорушенні, передбаченому статтями 20.3 і 20.29 КоАП Російської Федерації, і заарештував на 12 діб. Салієва затримали вранці в той же день; в його будинку силовики провели обшук.

 

Фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» спустили в карцер через бороду

27 січня. Керівництво сімферопольського СІЗО покарало кримського татарина Арсена Джеппарова, обвинуваченого у «справі Хізб ут-Тахрір», перебуванням в карцері строком 10 днів за носіння бороди. На початку листопада 2016 року Джеппаров переніс операцію, а вже 24 листопада був відправлений на примусову психіатричну експертизу.

 

«Кримському диверсанту» Редвану Сулейманову продовжили арешт

28 січня. Фігуранту «справи кримських диверсантів» Редвану Сулейманову продовжили арешт до 28 лютого. На судовому засіданні замість заарештованого адвоката Еміля Курбедінова був присутній адвокат за призначенням. Раніше Київський районний суд відмовився продовжити запобіжний захід Сулейманову, оскільки слідство переплутало підсудність справи і відправило клопотання про продовження арешту в інший суд.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті