Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 16 – 22 квітня

22 / 04 / 2016

У Криму заарештували двох кримських татар

18 квітня. У селищі Краснокам’янка російські силовики провели обшук і затримали двох кримських татар — Рефата Алімова і Арсена Джепарова. За словами російського прокурора Криму Наталії Поклонської, затримані підозрюються в участі в діяльності терористичної організації.

 

Міністерство юстиції РФ заборонило Меджліс

18 квітня. Меджліс кримськотатарського народу внесений до реєстру Міністерства юстиції РФ організацій, чия діяльність була припинена через екстремістську діяльність.

«Сьогодні до переліку громадських і релігійних об’єднань, діяльність яких припинена у зв’язку зі здійсненням ними екстремістської діяльності, включено громадське об’єднання «Меджліс кримськотатарського народу», — йдеться в повідомленні прес-служби, що надійшло у понеділок.

Діяльність Меджлісу була припинена на вимогу російського прокурора Криму Наталії Поклонської 13 квітня. Скасувати рішення прокуратури і відновити роботу можна тільки за рішенням російського суду.

Державний департамент США 22 квітня опублікував заяву, в якій закликає Росію скасувати рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією.

 

У Криму пройшла серія обшуків журналістів

19 квітня. Російські силовики провели обшуки одночасно за 7 адресами в Криму і Севастополі в рамках розслідування кримінальної справи про екстремізм, порушеної проти кримського журналіста Миколи Семени. Обшуки відбулися за п’ятьма адресами в Сімферополі, однією — в Ялті, а також однією в Севастополі.

Крім Миколи Семени, силовики обшукували помешкання Руслани Люманової, фотокореспондента Лен’яри Абібулаєвої і блогера Заїра Акадирова. Микола Семена після обшуку був допитаний в ФСБ і відпущений під підписку про невиїзд.

 

Російська прокуратура готує блокування сайту «Крим.Реаліі»

19 квітня. Російська прокуратура Криму готує матеріали для повного блокування інтернет-видання «Крим.Реаліі».

«Ми збираємо матеріали до Генеральної прокуратури РФ і далі до Роскомнагляду для повного закриття інформаційної служби «Крим.Реалії». Це шкідницька служба, їх публікації містять у собі виправдання диверсій, екстремізм і нескінченну дискредитацію органів влади у Криму, розпалювання міжнаціональної ворожнечі», — заявила Поклонська.

Також спікер «парламенту» Криму Володимир Константинов назвав проект Крим.Реаліі ворожим до Росії і звинуватив інтернет-видання у тому, що воно фінансується західними спецслужбами.

 

У Криму готують трастові схеми для обходу санкцій

19 квітня. Російська «влада» Криму спільно з Державною Думою РФ розробляють механізми, що дозволяють залучати до Криму інвесторів з-за кордону в обхід санкцій, накладених ЄС і США. Про це заявив заступник голови «Ради міністрів РК», постійний представник Криму при президенті РФ Георгій Мурадов.

«Сьогодні йде вироблення рішень, які приведуть до нікчемності санкцій проти Криму. Якщо ми виробимо у себе в Росії і Криму трастові форми ведення бізнесу, коли бенефіціар не видний у своїх економічних діях та інвестиційних проектах, це зведе санкції до нуля. Вони стануть безглуздими та марними. Таку роботу ми ведемо, у тому числі з Державною Думою».

 

Еміне Джеппар призначена першим заступником міністра інформаційної політики

20 квітня. Кабінет Міністрів України призначив Еміне Джеппар першим заступником міністра інформаційної політики України. Призначення було погоджено з Меджлісом кримськотатарського народу.

Раніше Еміне Джеппар перебувала на посаді радника міністра інформаційної політики з питань Криму. До завдань Джеппар входила підтримка кримської теми в інформаційному дискурсі України та за кордоном і консолідація громадської думки з Криму.

 

Нацгвардія ввела цілодобове патрулювання в Херсонській області

21 квітня. Полк Національної гвардії України «Азов» виставив цілодобові безстрокові патрулі в Херсонській області.

«Після теракту в Новоолексіївці полк «Азов» почав цілодобове патрулювання. Патрулюємо залізничний вокзал, центр міста, поблизу шкіл, місцях великих скупчень людей», — повідомили бійці підрозділу.

За інформацією представників полку, патрулювання проводиться в Генічеському районі, а також уздовж адміністративного кордону з Кримом.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті