Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 15 – 21 жовтня

21 / 10 / 2016

Президент розширив санкційні списки щодо кримчан

17 жовтня. Президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 16 вересня 2016 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальні заходи (санкції)”.

У рішення РНБО включені списки юридичних та фізичних осіб, до яких застосовуються санкції терміном на один рік. Крім того, список осіб, що потрапили під санкції, було розширено – додатково до списку санкцій включені 335 фізичних та 167 юридичних осіб.

У розширений список увійшли депутати Держдуми від Криму Костянтин Бахарєв, Руслан Бальбек, Михайло Шеремет, член комітету Ради Федерації Федеральних Зборів РФ з оборони і безпеки, сенатор від виконавчої влади Криму Ольга Ковітіді, члени кримського “уряду” і “парламенту”. З юридичних осіб під нові санкції потрапили “Кримський титан” і “Кримський содовий завод”, що належать Дмитру Фірташу.

 

Опубліковані документи, що підтверджують співпрацю муфтія з російськими силовиками.

18 жовтня. Муфтій Криму Еміралі Аблаєв звертався до російських силовиків для “вжиття заходів реагування” по відношенню до передбачуваних членів «Хізб ут-Тахрір”. У документі від 29 липня 2016 року у ім’я начальника “управління” ФСБ, “міністра внутрішніх справ” і “прокурора” Криму з підписом муфтія повідомляється про те, що з вини передбачуваних членів «Хізб ут-Тахрір” і “секти хабашитів” були зірвані святкові молебні в 12 мечетях. Аблаєв нагадав, що це підпадає під визначення “екстремістської діяльності” і просив російські силові органи відреагувати.

У документі згадується одна людина, яка нібито має відношення до організації події. У відкритих джерелах немає інформації про те, чи притягувався він до кримінальної відповідальності російськими силовиками, чи піддавався обшукам або допитам.

 

У Севастополі прийняли закон про прямі вибори «губернатора»

18 жовтня. Російський парламент Севастополя 18 жовтня ухвалив в першому читанні законопроект про вибори “губернатора” прямим голосуванням.

Законопроект про вибори подається вже в третій раз. Як заявив з трибуни підконтрольний Кремлю заступник спікера Олександр Кулагін, основним гаслом подій 2014 року було надання городянам саме цього права.

Також законопроект в першому читанні вирішили консолідовано підтримати дві фракції — “Єдина Росія” і ЛДПР, які раніше голосували проти. За словами “депутата” від ЛДПР Іллі Журавльова, дане рішення вони прийняли під тиском виборців.

 

Витрати кримського бюджету в порівнянні з минулим роком зросли

18 жовтня. Витрати кримського бюджету за 9 місяців цього року склали 65,6 мільярда рублів, повідомляє прес-служба “міністерства фінансів” Криму. Це на 9 мільярдів рублів або 15% більше, ніж було витрачено в минулому році. Надходження з федерального бюджету склали п’яту частину (13,8 мільярда рублів) витрат кримського бюджету.

Майже 58% витрат, або 37,7 мільярда рублів склало фінансування соціальної сфери, на національну економіку витратили 18,3 мільярда рублів, на сферу ЖКГ — 5,2 мільярда, на реалізацію «загальнодержавних питань» направлено 1,6 мільярда рублів.

 

Нафтогаз подав позов до РФ через кримські активи

19 жовтня. НАК “Нафтогаз України” ініціював арбітражне провадження проти РФ і вимагає відшкодувати збитки, завдані незаконним захопленням активів групи в Криму. “Нафтогаз” попередньо оцінив свої збитки в $ 2,6 млрд. Разом з НАКом позов подали ПАТ “ДАК” Чорноморнафтогаз”, ПАТ “Укртрансгаз”, ДК “Лікво”, ПАТ “Укргазвидобування”, ПАТ “Укртранснафта” і ДК “Газ України”.

 

У Бахчисараї пройшли обшуки

20 жовтня. Російські силовики провели серію обшуків в Бахчисараї, повідомив в Facebook глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв. За словами сусідів, розшукували чоловіка по імені Саїд, який нібито є членом батальйону Номана Челебіджихана.

Обшуки пройшли за двома адресами — у шостому кварталі, по вул. А. Кримського, 38, в будинку Енвера і Асана Серверових, а також на сусідній вулиці в будинку Абдувеліева Енвера. Обійшлося без затримань.

 

Росія відмовилася відпускати Сенцова

21 жовтня. Мін’юст РФ відмовився передати Україні режисера Олега Сенцова, повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов.

У відповіді Мін’юсту РФ сказано, що передача Сенцова неможлива, оскільки той має подвійне громадянство — України та Росії. За законами РФ, громадянин, який має додаткове громадянство, розглядається «тільки як громадянин Російської Федерації, за винятком випадків, передбачених міжнародним договором або федеральним законом». У російському відомстві заявили, що такого договору між Росією і Україною немає, а тому в передачі Сенцова Києву відмовлено.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті