Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 13 — 19 лютого

19 / 02 / 2016

Поклонська ініціює заборону Меджлісу

15 лютого. «Прокурор» Криму Наталія Поклонська подала позов в «Верховний суд Криму» про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Поклонська підписала заяву на підставі статті 9 ФЗ «Про протидію екстремістської діяльності». За її словами, «в даний час продовжують надходити звернення від кримськотатарського населення, в тому числі від керівників кримськотатарських об’єднань, з проханням визнати протиправною і провокаційною діяльність Меджлісу кримськотатарського народу».

 

У кримськотатарськbий центр «Elif» прийшли з новою перевіркою

16 лютого. Працівники прокуратури прийшли з новою «перевіркою» в кримськотатарський дитячий центр «Elif» в Джанкої. Російська прокуратура вимагала надати документи, що стосуються навчальної програми дитячого центру. За словами координатора Польового правозахисного центру Олександри Криленкової, під час перевірки були допущені процесуальні порушення.

У парламенті відбулися парламентські слухання з питань ВПО

17 лютого. У Верховній Раді України пройшли парламентські слухання з питань внутрішньо переміщених осіб. Парламентарії та представники громадськості обговорювали питання забезпечення житлом, працевлаштуванням та соціальним захистом переселенців. Особливу увагу було приділено питанню єдиної державної стратегії щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб і громадян, які проживають на тимчасово окупованій території, а також необхідність розробки на державному рівні стратегії деокупації і повернення Криму.

 

Європейським компаніям можна планувати польоти над Кримом під контролем України

18 лютого. Європейське агентство з безпеки аеронавігації (EASA) оголосило, що європейські компанії можуть планувати польоти над Кримом. У листі розісланому в європейських авіаперевізників йдеться про те, що координацію польотів буде здійснювати Україна.

Однак, 19 лютого, Російське Федеральне агентство повітряного транспорту («Росавіація») відмовилося передавати Україні контроль над польотами над окупованим Кримом і вважає заяву Європейського агентства з авіаційної безпеки (EASA) політично мотивованим рішенням.

 

ВРУ звернулася до міжнародного співтовариства із закликом засудити агресію Росії

18 лютого. Верховна Рада України від 18 лютого ухвалила постанову «Про звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей міжнародних організацій з приводу засудження триваючої агресії Російської Федерації проти України». Як йдеться у зверненні, зараз виникла необхідність створення міжнародного переговорного механізму в форматі «Женева плюс» по деокупації півострова і відновленню суверенітету України.Також документ містить заклик до засудження міжнародним співтовариством насильницьких дій РФ на території України.

«Стоптерор»: впізнані учасники репресій кримських татар

18 лютого. Проект «Стоптерор» оприлюднив інформацію про міліціонерів, які брали участь у затриманні кримських татар 11 лютого. За допомогою громадськості вдалося розшукати двох осіб, які причетні до обшуків і затримань кримських татар в Криму. Ними виявилися колишні українські міліціонери.

 

У Криму пройшли чергові обшуки

18 лютого. В окупованому Криму в селі Курци біля Сімферополя пройшов черговий обшук в будинку віруючого мусульманина. За словами глави ЦВК Курултаю кримських татар Заїра Смедляєва, під час обшуку були вилучена література та інформаційні диски. Смедляєв припускає, що обшук міг бути пов’язаний з попередніми обшуками і мати відношення до організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті