Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 13 – 19 березня

20 / 03 / 2017

Затримання правозахисників на адмінкордоні з Кримом

13 березня. ФСБ затримала в нейтральній зоні на пункті пропуску Каланчак правозахисників, представників Кримської правозахисної групи Crimean Human Rights Group Ольгу Скрипник та Володимира Чекригіна. Правозахисників затримали коли вони поїхали на адмінкордон з окупованим Кримом, щоб провести моніторинг пунктів пропуску з українського боку.

 

Заступника голови Меджлісу кримських татар Нарімана Джелялова викликали в «Центр Е»

13 березня. Заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов разом з адвокатом відвідав в Сімферополі Центр з протидії екстремізму. За його словами, у Джелялова взяли пояснення з приводу існуючого на даний момент його зв’язку з Меджлісом, а також з активістом Марленом Мустафаєвим.

 

Європейський Союз продовжив санкції проти РФ

13 березня. Рада Європейського Союзу на півроку продовжла санкції введені Європейським Союзом щодо російських і українських фізичних і юридичних осіб відповідальних за «підрив територіальної цілісності» України і «дестабілізацію ситуації» в країні.

 

Обвинувачення у «справі Чийгоза» закінчило надавати докази

14 березня. Обвинувачення у «справі Ахтема Чийгоза» заявило, що більше не має доказів, і право в наданні доказів перейшло до сторони захисту. За 7 місяців подання доказів обвинуваченням, було допитано 153 фігуранта – потерпілих, свідків та “інших осіб”.

 

Адвоката Джеміля Темішева вивели зі «справи 26 лютого». Що це означає?

16 березня. Центральний районний суд Сімферополя прийняв рішення про відвід адвоката Джеміля Темішева від захисту Арсена Юнусова, фігуранта «справи 26 лютого». Рішення суду оскарженню не підлягає. Клопотання про відвід Темішева подав прокурор 15 березня, на вчорашньому засіданні суду по «справі 26 лютого».

 

ЄП прийняв резолюцію із вимогою звільнити українських в’язнів у Росії і Криму

16 березня. Європейський парламент ухвалив резолюцію і закликав Росію звільнити громадян України, яких незаконно утримують на території  РФ та на окупованих територіях України. Європарламент вимагає негайно припинити переслідування незгодних із анексією півострова кримчан.

 

На материкову Україну передали 12 ув’язнених з Криму

17 березня. З пенітенціарних закладів окупованого Криму на материкову Україну передали 12 ув’язнених. 12 громадян України були засуджені вироками українських судів до російської анексії Криму. Вони висловили бажання на переміщення в Україну.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті