Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 12 — 18 грудня

24 / 12 / 2015

«Чорноморнафтогаз» зайнявся переміщенням українських бурових установок

14 грудня. «Чорноморнафтогаз» перемістив дві бурові установки з Одеського газового родовища (150 км від берега Криму) у територіальні води Росії. У компанії таке рішення пояснили «складною міжнародною обстановкою і ризиком втрати установок».

У деяких російських ЗМІ імовірною причиною переміщення бурових назвали можливі позови «Нафтогазу України» проти Росії. Через кілька днів, компанія дійсно опублікувала заяву про те, що буде домагатися через міжнародні судові інститути відновлення контролю над активами, втраченими через окупацію Криму.

Згодом стало відомо, що на місці де були розташовані дві бурові вишки, окупаційна влада встановила іншу українську нафтовидобувну платформу «Таврида». У МЗС це розцінили як «міжнародно-протиправні діяння, спрямовані на систематичне порушення суверенітету».

Україна готує новий позов проти Росії до Європейського суду

15 грудня. Україна збирає факти порушень прав людини в Криму та на Донбасі для подачі нової скарги у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). Подання нової скарги обумовлене тим, що попередні дві вже знаходяться у стадії комунікації.

Також слід зазначити, що днями Конституційний суд Росії отримав право визначати, чи варто йому виконувати вердикти міждержавних органів щодо захисту прав і свобод людини, у тому числі рішення ЄСПЛ.

У Криму запустили другу нитку енергомосту з Росії

15 грудня. У Криму запустили другу нитку енергомосту з Кубані. За запуском спостерігали російський голова Криму Сергій Аксьонов, міністр енергетики РФ Олександр Новак та Президент РФ Володимир Путін (останній був на прямому відеозв’язку).

Друга нитка енергомосту підключена до підстанції «Кафа» У Федосії. За повідомленнями російських ЗМІ її робота дозволить поставляти у Крим 230 МВт. Перша черга енергомосту була запущена 2 грудня.

Заарештованого в Криму українця засудили на 11 років в РФ

15 грудня. У Росії до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму засуджено громадянина України Валентина Виговського. 32-річного підприємця звинувачують у шпигунстві та передачі даних, що стосуються сфери оборонно-промислового комплексу.

Адвокат ув’язненого планує оскаржити вирок через суворість покарання. Голова Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін назвав винесений Виговському вирок «актом цинізму Росії». У серпні відомство включило його до списку політв’язнів, засуджених або тих, які перебувають під слідством у Росії.

Україна повністю припинить торгівлю з окупованим Кримом

16 грудня. Кабінет міністрів прийняв рішення про заборону торгівлі з анексованим  Кримом. Відповідна постанова уряду № 1035 забороняє постачання товарів послуг за усіма митними режимами за винятком особистих речей громадян, соціально значимих продуктів харчування, сумарна вартість яких не перевищує еквівалент 10 тис грн, а сумарна вага — не більше 50 кг на одну людину. Дія постанови не поширюється на поставки електроенергії і ввезення гуманітарної допомоги.

Радіостанція Meydan, редакція Lale та інтернет ресурс 15 хвилин припиняють роботу в Криму

17 грудня. Кримськотатарська радіостанція Meydan та інтернет ресурс 15 хвилин припиняють роботу в Криму. Після того як Роскомнадзор не продовжив радіостанції ліцензію на мовлення, вона почала працювати в інтернеті. Зараз радіостанція планує відновити роботу вже з Києва.

Інтернет ресурс 15 хвилин припинив свою роботу після того як власник медіахолдингу ATR, частиною якого спочатку був сайт, пред’явив права на цей бренд. Колектив сайту планує працювати над новим інтернет-проектом. Також припинив роботу в Криму колектив редакції дитячих програм «Lаle».

За федеральною програмою Крим не отримав від Кремля ні копійки

18 грудня. У поточному році Крим не отримав фінансування з федеральної цільової програми розвитку РК і Севастополя до 2020 року. Відповідно жоден з потребуючих фінансування об’єктів не затверджений мінекономрозвитку РФ. Про це заявив російський голова Криму Сергій Аксьонов. У в 2015 році по ФЦП планувалося освоїти 15 млрд руб.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті