Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 12—18 березня

18 / 03 / 2016

Росія готує для мешканців півострова карти платіжної системи «Мир»

14 березня. Мешканці окупованого півострова будуть забезпечені картами російської національної платіжної системи «Мир». Як повідомив генеральний директор компанії «Національна система платіжних карт» (НСПК) Володимир Комлєв, випустити необхідну кількість карт планується до кінця 2016 року. Також, гендиректор вважає, що карта «Мир» буде дуже затребувана на півострові.

 

«Криммолоко» припинило своє існування

15 березня. Найбільший регіональний виробник молочної продукції в окупованих Криму «Криммолоко» припинив своє існування. За словами російського міністра сільського господарства Криму Андрія Григоренка, зупинка виробництва не позначилася на ситуації з забезпеченістю населення регіону молоком. Також «голова» відомства запевнив, що боргів у компанії не буде.

 

Кримськотатарський батальйон буде мирним

15 березня. Лідер Меджлісу Рефат Чубаров заявляє, що кримськотатарський батальйон імені Номана Челебіджихана буде діяти без спеціальних бойових операцій для звільнення півострова. За його словами, після деокупації півострова батальйон буде займатися громадським порядком на півострові.

 

За держзраду щодо офіцерів з Криму в Україні порушено сім кримінальних справ

16 березня. Військова прокуратура України відкрила сім кримінальних справ за державну зраду щодо офіцерів з Криму. Військова прокуратура встановила, що українські офіцери сприяли анексії півострова. Досудове розслідування кримінальних проваджень щодо даних військовослужбовців буде здійснено в стислі терміни з використанням процедури спеціального попереднього розслідування, передбаченого ст. 297-1 КПК України.

 

Олексій Чалий подав у відставку

16 березня. Російський голова «Законодавчих зборів» Севастополя Олексій Чалий подав у відставку в річницю «референдуму». Виконувати обов’язки «голови Законодавчих зборів» буде заступник Чалого — Катерина Алтабаєва, якщо найближчим часом за відставку «народного мера» прогоголосують «депутати». Розглянути документ планується 22 березня 2016.

 

ВРУ дозволила кримчанам безкоштовно навчатися в материкових ВНЗ

18 березня. Верховна Рада України дозволила кримським студентам безкоштовно навчатися в материкових ВНЗ. «Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, мають право на отримання або продовження отримання певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання»,— йдеться в прийнятому проекті закону.

 

У парламенті 15 червня пройдуть слухання на тему повернення Криму до складу України

18 березня. У Верховній Раді Україні 15 червня пройдуть парламентські слухання на тему «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи і способи». За прийняття такого проекту постанови проголосували 229 народних депутатів України. Також Кабмін зобов’язали подати в парламент інформаційно-аналітичні матеріали для проведення слухань до 30 травня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті