Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 12-16 жовтня

16 / 10 / 2015

Активісти заявляють про «енергетичну блокаду» Криму. Влада України заперечує

12 жовтня. Активісти «торгової блокади» Криму заявили про початок «енергетичної». Як повідомив заступник голови штабу громадянської ініціативи по блокаді Криму Ізєт Гданов, енергетики підтримали учасників акції і перестали постачати електроенергію в Крим по лінії Мелітополь – Джанкой. Проте Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що півострів забезпечується електроенергією в повному обсязі: «На даний момент є зрозуміле рішення Кабміну про постачання електричної енергії в Крим і ми це виконуємо».

 

Оператору ATR Ескандеру Небієву дали 2,5 роки умовно

12 жовтня. Центральний районний суд м.Сімферополя засудив оператора телеканалу ATR Ескендера Небієва до 2,5 років умовно з випробувальним терміном в 2 роки. Небієв був затриманий у квітні поточного року в рамках розслідування кримінальної справи за звинуваченням в участі у масових заворушеннях під час подій 26 лютого 2014 року під кримським парламентом. Відзначимо, що винесене судом покарання виявилося нижче мінімуму, передбаченого частиною 2 статті 212 КК РФ.

  

Правозахисники заявляють про необхідність розслідування порушень прав людини на «блокаді»

13 жовтня. Заступник голови «Кримської польовий місії з прав людини» Ольга Скрипник заявляє про необхідність розслідування випадків посягань на особисту недоторканність і порушень прав людини з боку учасників блокади Криму. На думку правозахисника, особливої уваги потребують випадки порушень права на свободу та особисту недоторканність.

  

Кримськотатарському активісту Алі Асанову продовжили арешт на один місяць

15 жовтня. Київський районний суд м.Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Алі Асанову на один місяць і чотири доби — до 19 листопада. Асанов звинувачується у справі «26 лютого», йому інкримінують причетність до скоєння злочину, передбаченого ч.2 ст.212 КК РФ (участь у масових заворушеннях — ред). За дане правопорушення передбачається позбавлення волі від 3 до 8 років.

   

З кримських залізниць планують звільнити 1000 працівників

15 жовтня. «Міністр» транспорту «Республіки Крим» Андрій Безсалах анонсував скорочення близько однієї тисячі співробітників «Кримської залізниці». Причиною такого скорочення стала збитковість «Кримської залізниці» і відсутність перспектив.

 

В Україні порушено дисциплінарне провадження стосовно 278 кримських суддів

15 жовтня. Вища кваліфікаційна комісія суддів України за результатами розгляду листа Генеральної прокуратури України відкрила дисциплінарне провадження щодо 278 суддів судів АР Крим та Севастополя. Слідство встановило, що вони, всупереч клятвам, почали чинити правосуддя в так званих судах «Республіки Крим».

 

У Криму допитували активістів «Українського культурного центру»

15 жовтня. Співробітники поліції і «самооборони» Криму затримали трьох активістів «Українського культурного центру», які поклали квіти біля пам’ятника Богдану Хмельницькому в Сімферополі. Після затримання активістів відвезли на допит в «Центр з протидії екстремізму», де їх протримали 2,5 години.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті