Сім важливих новин про Крим. Дайджест 10 — 16 вересня
16 / 09 / 2016ОБСЄ не будуть згадувати Крим в звіті про вибори до російського парламенту
12 вересня. Спостерігачі ОБСЄ не будуть вносити окупований Крим в звіт про спостереження за виборами в Держдуму РФ. Про це заявив глава місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Ян Петерсен. За його словами, спостерігачі ОБСЄ розподілені по всій території РФ. Але так як ОБСЄ працює, “ґрунтуючись на консенсусі всіх країн-членів ОБСЄ”, Крим не є частиною спостереження.
ЄС засудив проведення російських виборів в Криму
12 вересня. Європейський Союз засуджує проведення Росією виборів в Держдуму в окупованому Криму і Севастополі, заявила прес-секретар Європейської комісії Майя Коcьянчіч на брифінгу в Брюсселі.
“Все, що стосується ситуації з виборами до Держдуми РФ і голосуванням в Криму, ЄС засуджує, не визнаючи незаконним анексію Криму та Севастополя. Ми в черговий раз підкреслюємо нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України”, – сказала Коcьянчіч.
Кримський «суд» відмовив в трьох апеляційних скаргах у справі Ільмі Умерова
13 вересня. Російський Верховний суд Криму відхилив три апеляційні скарги у справі Ільмі Умерова, повідомив адвокат Умерова Микола Полозов. Три судових засідання поспіль пройшли сьогодні вранці.
“Перший процес стосувався скарги на відмову суду першої інстанції в визнанні незаконною постанови про порушення кримінальної справи… Другий суд торкався питання з підпискою про нерозголошення, незаконно відібраної слідчим у Ільмі Умерова … Третя справа стосувалася безпосередньо постанови про призначення примусової експертизи в психіатричній лікарні”, – пояснив адвокат.
У російській в’язниці помер український ув’язнений з Криму
13 вересня. Громадянин України Валерій Керімов помер 8 вересня в виправній колонії №1 республіки Адигея, РФ. Про це повідомив на прес-конференції в Києві український адвокат Роман Мартиновський. Керімов не був політв’язнем і перебував під вартою з грудня 2014 року. На початку 2016 року його вивезли на територію РФ.
За словами Мартиновського, ув’язнений був тяжко хворий, в тому числі на туберкульоз та гепатит «В» і «С», проте відповідна медична допомога надана була. За два тижні до смерті Керімов звертався до російського суду з клопотанням про скасування покарання у зв’язку із захворюваннями, але отримав відмову.
Україна подала в міжнародний суд масштабний позов проти РФ
14 вересня. Масштабний позов проти РФ Україна подала до міжнародних судів. Один з судових процесів пов’язаний з порушенням морського права України.
“Україна ініціювала арбітражне провадження проти Російської Федерації відповідно до Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року (далі – Конвенція) з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму морських зонах в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці”, – йдеться в повідомленні МЗС.
У Криму пройшов обшук у голови місцевого меджлісу
14 вересня. У Первомайському районі Криму в селі Гришине в будинку голови місцевого меджлісу Енвера Алядінова пройшов обшук, повідомляє перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял. Місцеві поліцейські проводили обшук під приводом пошуку наркотиків.
Після проведення обшуку в його власному будинку силовики відвезли Алядінова на обшук в будинок його батька, який перебуває в лікарні. Енвер Алядінов вважає, що обшуки пов’язані з його громадською діяльністю.
Експерти ОБСЄ закликали російську владу відпустити Миколи Семену для лікування на материку
15 вересня. Експерти ОБСЄ з питань громадянських свобод закликали російську владу негайно забезпечити кримському журналісту Миколі Семені можливість проходження медичного лікування в профільному медичному закладі.
У заяві експерти висловили стурбованість погіршенням здоров’я Миколи Семени — журналісту необхідна операція, інакше існує ризик отримання інвалідності. Кримінальна справа, порушена проти нього з боку ФСБ, не дозволяє йому виїхати на материкову частину України для лікування.