Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 1-7 серпня

20 / 08 / 2015

В Анкарі пройшов II всесвітній конгрес кримських татар

1-2 серпня. На конгресі були присутні 430 делегатів з 200 організацій. Головою конгресу був обраний Рефат Чубаров. У зверненні до делегатів конгресу турецька влада заявила, що ніколи не визнає окупацію Криму і будє підтримувати боротьбу кримськотатарського народу за свої права.

 

Глава «Чорноморнафтогазу» відсторонений від керівництва

4 серпня. «Керівник» Криму Сергій Аксьонов тимчасово відсторонив від своїх обов’язків генерального директора компанії «Чорноморнафтогаз» Сергія Бейма на час розслідування місцевою прокуратурою порушень в роботі компанії. Так, в ході аудиту виявлено порушення в обліку кількості та якість видобутого газу, є підозри в масових розкраданнях.

 

МЗС України підготував пакет санкцій до РФ за окупацію Криму

4 серпня. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що його відомство підготувало пакет економічних санкцій проти РФ через окупації Криму. Санкції будуть направлені в Кабмін на розгляд.

 

Кремль пропонував обміняти Надію Савченко на коридор в Крим

4 серпня. Радник голови СБУ Юрій Тандит заявив, що представники російської влади зверталися з пропозицією звільнити полонену льотчицю Надію Савченко в обмін на шляхопровід до Криму. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков цю заяву спростовує.

 

Колишнього керівника ВМС України звинувачують у зраді

5 серпня. Військова прокуратура України підозрює колишнього першого заступника командувача морських сил України Сергія Єлисєєва в державній зраді і дезертирстві. На думку прокуратури в лютому-березні 2014 він скоїв дезертирство зі служби з метою сприяння окупації Криму, а надалі вступив на військову службу в Збройні Сили країни-агресора.

 

Директор «Херсонеса Таврійського» протоієрей Сергій подав у відставку

6 серпня. Протоієрей Сергій Халюта був призначений 29 липня директором національного музею-заповідника «Херсонес Таврійський» рішенням «губернатора» Севастополя Сергія Меняйло. Проти даного призначення виступили наукові співробітники заповідника, які вважали, що керівник-священик буде втручатися в роботу наукової установи.

 

Мер Коктебеля знайдений повішеним

7 серпня. Главу селищної адміністрації м Коктебеля Ростислава Сторожика знайшли повішеним в одному з котеджів пансіонату «Примор’я». За однією з версій, його смерть, можливо, пов’язана з криміналом. За день до загибелі він вів активну діяльність, зустрічався з начальником поліції. За однією версій прокуратури Криму, це самогубство з особистих мотивів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті