Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Що треба знати абітурієнтам з Криму в 2019 році?

8 / 05 / 2019

ЗАГАЛЬНА ПРОЦЕДУРА  

Плюси: абітурієнт може вступати до будь-якого ВНЗ на території України. 

 Мінуси

 • загальна процедура розрахована на тих абітурієнтів, які мають документ про базову загальну середню освіту після 9 класу (свідоцтво) або про повну загальну середню освіту після 11 класу (атестат);
 • зарахування на навчання до 11 класу тільки при наявності атестату українського зразка про базову середню освіту та  після проведення оцінки здобутих знань.

Для прикладу, при навчанні за екстернатною формою, дитина складає річне оцінювання за 9 клас, ДПА за 9 клас та річні оцінювання за 10-11 клас.  

 • відсутність квот на бюджет у випадку вступу до ВНЗ

Для того, щоб отримати атестат українського зразка про повну середню  освіту, випускнику з Криму необхідно: 

 1. прикріпитись до загальноосвітньої школи з екстернатноюформою навчання з використання технологій дистанційного навчання. 

Прикріплення відбувається шляхом подачі заяви до директора навчального закладу батьками або іншими законними представниками дитини.  

 1. Закінчити навчання, здати державну підсумкову атестацію (ДПА).

Увага! результати ЗНО зараховуються як результати ДПА для випускників старшої школи з трьох предметів:  

 • українська мова і література (українська мова);
 • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;
 • навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Тому перед тим, як обирати предмети, кожен вступник має перевірити перелік конкурсних предметів, визначених на обрану ним спеціальність, у правилах прийому вишів. 

 1. Зареєструватися для участі у зовнішньому незалежному оцінюванніз 3 до 20 травня (додаткова сесія ЗНО, яка проходитиме з 26 червня до 12 липня – додаткова сесія ЗНО-2019 (реєстрація на основну сесію закрита).  

Увага! для реєстрації на ЗНО можна направити у визначений строк скан-копії фотокартки та інших необхідних документів на електронну адресу відповідного регіонального центру. Детальніше з умовами реєстрації можна ознайомитися тут

 1. Вступити за загальною процедурою до будь-якого ВНЗ.

  

СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА ЧЕРЕЗ ОСВІТНІ ЦЕНТРИ “КРИМ-УКРАЇНА” 

 

Процедура передбачає можливість вступу на бюджетні місця за квотою до визначених Міністерством освіти ВНЗ, на базі яких розміщені освітні центри «Крим – Україна».  

Квоти встановлюються Міністерством освіти і науки України для уповноважених вищих навчальних закладів у межах двадцяти відсотків (але не менше одного місця) від максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями і оголошуються одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

ДЕДЛАЙНИ ВСТУПУ НА БЮДЖЕТ

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування), прийом документів – до 12-ї год. 19 липня.

Вступ на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 11-ти класів, прийом документів – до 18-ї год. 29 липня.

Вступ на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 9-ти класів, прийом документів – до 18-ї год. 13 липня.

Проте навіть якщо вступники не мають можливості подати в зазначені терміни документи про зарахування, то у них є можливість вступити на контракт до 26 вересня, а після зарахування написати заяву про переведення на бюджетну форму.

Плюси: скористатися процедурою можуть абітурієнти, які не мають документів українського зразка про повну загальну середню освіту, паспорта та не складали/склали ЗНО  

Мінуси: обмеженість у виборі ВНЗ для вступу – 37. 

Для вступу до ВНЗ за спрощеною процедурою необхідно: 

 1. Звернутись до обраного із загального переліку освітніх центрів «Крим – Україна».
 2. Подати заяву, свідоцтво про народження, паспорт представника (якщо випускник неповнолітній), заповнити освітню декларацію.
 1. Скласти іспити з української мови та історії України у формі ДПА.
 2. Отримати результат державної підсумкової атестації. 
  Частіше освітні центри видають спеціальні довідки про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. 
 3. Проте протягом трьох місяців вступникові потрібно обміняти таку довідку на оригінал документа про освіту державного зразка та додаток до нього .
 4. Успішно скласти один (профільний) вступний іспит у ВНЗ.

Увага! Освітні центри працюють з 3 червня до 27 вересня 2019 року. 

Також бюджетна форма навчання дає право студентам-переселенцям  (при наявності довідки про взяття на облік ВПО) претендувати на соціальну стипендію, знижки при отриманні кімнати у гуртожитку тощо. Інструкцію щодо оформлення соціальної стипендії дивіться тут.  

Наказу МОН № 560 від 24.05.2016 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України» 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті