Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Що таке «Кримський марафон» і як в ньому прийняти участь?

10 / 08 / 2017

Тиждень тому, 29 липня, на черговому засіданні «Кримської солідарності» активісти запустили марафон зі збору коштів для громадських активістів, оштрафованих на великі грошові суми.

Приводом для ініціативи послужили рішення суду оштрафувати бахчисарайців Еміля Білялова і Османа Белялова на 150 тисяч рублів кожного. У квітні Осман та Еміль стали свідками обшуків у іншого активіста Сейдамета Мустафаєва. Те, що вони просто стояли на вулиці і спостерігали за тим, як силовики проводять обшук, суд розцінив як участь в несанкціонованому мітингу.

Осман і Еміль далеко не перші, на кого були складені подібні адміністративні протоколи. За останній рік російські силовики порушили проти активістів більше 30 адміністративних справ. Найчастіше за статтею 20.2 КоАП РФ «Участь в несанкціонованому мітингу». І якщо раніше у таких справах суди виносили рішення про адмінарешт, то зараз активістів штрафують. Наприклад, вже після Еміля і Османа також був оштрафований на 10 тисяч рублів Наріман Мемедемінов. Відносно невеликі штрафи активісти оплачували своїми силами.

Випадок Білялова та Белялова ще на стадії розгляду адмінпротоколів в суді викликав резонанс. Уже тоді обговорювалися можливі варіанти, як допомогти активістам з виплатою. Остаточний формат ініціативи оформився на черговому засіданні «Кримської солідарності». Особливістю ініціативи стало те, що кожен бажаючий може пожертвувати на оплату штрафів монету номіналом 10 рублів (4 гривні).

«Марафон полягає в тому, щоб кожен, хто не байдужий до долі політичних в’язнів і громадських активістів, підключився до допомоги. Ми бачимо, що після арештів почалися переслідування, орієнтовані на фінансову сторону. Це непосильно для однієї сім’ї. Однак, якщо його [штраф] розподілити на весь народ, то вони пройдуть непоміченими», – заявив тоді адвокат Еміль Курбедінов.

Тоді ж, на засіданні «Солідарності», почали централізовано збирати гроші. Поступово до акції підключилися інші кримчани: «марафон» підтримав журналіст Микола Семена, заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, сім’я «диверсанта» Редван Сулейманова, адвокат Сергій Легостов.

Днями «марафон» почали підтримувати в тому числі на материковій частині України.

«Ми вирішили, що в цих десятках кілограмів металу, що складаються з десятків тисяч російських монет номіналом в 10 рублів і презирливо кинутих в обличчя російським окупантам, повинні бути і ті, що передані нами з Києва», – написав у Facebook Рефат Чубаров.

Правозахисниця Ліля Гемеджі, яка займається в Криму більшістю адміністративних справ проти активістів, впевнена, що зібрати необхідну суму не складе труднощів.

«Нам вдасться зібрати цю суму однозначно, люди активно беруть участь, запитують, куди відіслати гроші, через кого можна передати ці гроші», – розповідає вона.

Якщо ви хочете підтримати марафон і проживаєте в Криму – звертайтеся в ініціативу «Кримська солідарність» за номером +7 918 907 05 99 або ж напишіть їм в на сторінку в Facebook (тут), де вам детально розкажуть як перерахувати гроші.

«Крим SOS» тажке підтримав «марафон». Якщо ви перебуваєте на материковій частині України або ж за кордоном і хочете взяти в ньому участь, нижче ми публікуємо реквізити для перерахування коштів. У призначенні платежу вкажіть “Добровільна пожертва в рамках кампанії зі збору допомоги кримському активістам”:

Громадська організація «КримСОС»

Код ЄДРПОУ 39884344

П/р № 26007494628 в АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ», МФО 380805

Для перечислений в валюте:

name of the bank: Kyiv Regional Directorate of Public Joint Stock Company Raiffeisen Bank Aval

bank address: Pirogova str. 7-7b, Kyiv, Ukraine, 01030

bank account number: 26002494634

bank ID (if applicable): 23494105

SWIFT code: AVALUAUKCKB

type of account (current, savings, etc.): current

currency of the account: euro

Банк-корреспондент

name of the bank: Raiffeizen Zentralbank Oesterreich

bank address: Vienna

bank account number: 55022305

SWIFT code: RZBA AT WW

name of the bank: Commerzbank AG

bank address: Frankfurt am Main, Germany

bank account number: 400 8867087 01

SWIFT code: COBA DE FF

name of the bank: Deutsche Bank AG

bank address: Frankfurt am Main, Germany

bank account number: 9470329 10

SWIFT code: DEUT DE FF

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті