Руслан Нагаєв

29 / 01 / 2021

У 1981 році Руслан закінчив школу в місті Білогірськ і вступив у мореплавчу школу в місті Кронштадт, РСФСР, потім до 1985 року служив на допоміжному флоті ВМФ СРСР. Після закінчення училища Руслан Нагаєв три роки служив на морі за фахом – судновим електриком. З 1985 року працював на риболовецьких судах на Далекому Сході. З 1987 року брав активну участь у громадському житті кримськотатарського народу. У 1990 році переїхав до села Малоріченське Алуштинського району.  

Після розпаду СРСР, в 1992 році був прийнятий на роботу в ДП «Малоріченське» черговим електриком. У 1992 році одружився на Алієвій Заремі Енверовні. В цьому ж році переїхав з Білогірська в село Малоріченське в Алушті, куди потім перевіз матір і брата. З 1994 року працював в літній сезон в Ялтинському морському порту — займався екскурсіями на теплоходах. У 1996 році народилася друга дочка — Нагаєва Аділе. 

З 1999 року працював в «Інтеррибфлоті» в Севастополі, також був моряком на риболовецькому судні в Атлантиці. З 2000 проводив теплоходні екскурсії. 

З 2015 року заміняв чинного імама мечеті в селі Малоріченське — проводив колективну п’ятничну молитву. З 2017 року на прохання мусульманської громади села Малоріченське виконував обов’язки імама мечеті, також проводив похорони, поминальні та святкові молебні. 

10 серпня 2019 року Руслан Нагаєв був затриманий співробітниками ФСБ після того, як в його домі в с. Малоріченське Алуштинського району було проведено обшук.  11 серпня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя обрав Руслану Нагаєву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у зв’язку з підозрою у в участі в забороненій в Росії політичній організації Хізб ут-Тахрір  (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ «Участь в діяльності терористичної організації»). 

Вдома на нього чекають дружина і двоє дочок.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки