Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ремзі Меметов

29 / 01 / 2021

8 років та 6 місяців колонії суворого режиму (вирок від 24 грудня 2018 року ст.205.5 КК РФ ч.2; ст. 30 КК РФ ч.1; ст. 278 КК рф)

9 вересня Ремзі Меметову виповниться 57 років. Він народився в депортації* у місті Чкаловськ Таджикистані. До Криму його родина повернулась у 1995 році.

Ремзі за освітою інженер-механік автотранспорту. Але останні 10 років до арешту працював кухарем в одному з кафе Бахчисараю. Ремзі одружений, має двох синів.

12 травня 2016 року після масового обшуку, проведеного російськими силовиками, Ремзі Меметова було безпідставно заарештовано. 24 грудня 2018 року російський суддя Роман Плиско в Південному окружному військовому суді Ростові-на-Дону засудив Ремзі Меметова до 9 років позбавлення волі.

11 липня 2019 року в Москві Верховний суд рф скоротив його термін ув’язнення на три місяці.

«Мій чоловік уже сьомий рік у неволі. За цей час наш молодший син одружився, онука народилася, а він перебуває за ґратами, незаконно утримується. Не бачить, як онука росте. Я прошу Аллаха дати моєму чоловікові здоров’я, сил і терпіння пройти ці випробування гідно!», — у 2022 році сказала дружина політв’язня Ельміра Меметова.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Ремзі Меметова особою, позбавленою волі з політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада примусово депортувала з Криму приблизно 430 тисяч кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% від загальної кількості депортованих кримських татар. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки