Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ремзі Бекіров

27 / 01 / 2021

Заарештований під час масових обшуків 27 березня 2019 року за звинуваченням у приналежності до  організації «Хізб-ут-Тахрір». 

«Між собою ми називали його “історик”. У 2007 році він “випустився” з Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського, закінчивши історичний факультет. Паралельно завершив курси екскурсовода і курси гри на гітарі. Якщо спробувати знайти синонім його особистості, то перше, що спливає в голові — доброта. Ми не зустрічали більш терплячої людини. Він умів зберігати спокій навіть тоді, коли багатьох охоплювала паніка, а його усмішка вмить змінювала атмосферу, куди б він не прийшов. Його люблять всі діти», — так про Ремзі розказує Bint Ummah. 

Разом з Наріманом Мемедеміновим Ремзі Бекіров займався висвітленням обшуків і судів за політично вмотивованими справами, вів стрім-трансляції у «справі Веджіє Кашка», справі «Хізб ут-Тахрір», знімав в той день, коли затримали архієпископа Климента. У лютому 2017 року його затримали і притягнули до адміністративної відповідальності  за те, що прийшов до місця обшуку в Кам’янці. У березні 2017 року він був затриманий прямо в будівлі Центру з протидії екстремізму, куди прийшов забрати особисту річ, вилучену під час першого затримання в Кам’янці. Його заарештували і звинувачують за ч. 1 статті 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»), але, насправді, це добрий і спокійний чоловік, його вдома чекають дружина, троє дітей і навіть кіт Мсьє Пордош,  до якого Ремзі з повагою теж звертається у своїх листах з неволі.  

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки