Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Пропагандисти, консул і порушення в матеріалах звинувачення: суд по ялтинській групі «справи Хізб ут-Тахрір»

7 / 04 / 2019

Засідання розпочалося із затримкою в 1 годину. Активісти «Кримської солідарності» відзначили присутність в залі суду українського консула Малишевського, а також представників пропагандистських телеканалів РФ «Россия» і «Звезда», які поїхали ще до початку суду, зазнявши присутніх.

Після процедури і питань суду щодо встановлення особи фігурантів процесу, учасник процесу, Емір-Усеїн Куку, заявив про клопотання про усунення адвоката за призначенням.

Своє рішення він пояснив наявністю трьох захисників за погодженням. Адвокат Сергій Локтєв підтримав свого підзахисного, посилаючись на норми нового порядку надання послуг адвокатами за призначенням. Згідно із ним, «адвокат за призначенням може не наполягати на своїх послугах підсудному за наявності адвоката за погодженням». Суд відмовив у задоволенні клопотання.

Володимир Сірук подав клопотання про призначення адвоката Едема Семедляєва своїм захисником на цьому етапі. Представники сторони обвинувачення висловилися проти. Суд ухвалив допустити до захисту Сірука Семедляєва, враховуючи відсутність у нього адвокатів та заявлену відсутність протиріч у позиції підсудних.

Адвокат Новіков, під час виступу на захист Інвера Бекірова, вказав на відсутність відомостей щодо часу та місця скоєння припустимого злочину, що порушує базові умови складення матеріалів обвинувачення і піддає сумніву компетентність їх укладачів.

Також адвокати подали клопотання про заміну запобіжного заходу м’якшим для своїх підзахисних; суд його не задовольнив.

Раніше заявлялося про те, що в окупованому Криму анонсують можливість реабілітації для членів «Хізб ут-Тахрір», які «розкаялися».

У понеділок, 1 квітня, у Північно-Кавказькому окружному військовому суді м. Ростов-на-Дону відбулося судове засідання щодо оскарження обраних запобіжних заходів фігурантам у «справі Хізб ут-Тахрір» (Сімферопольська група).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини