Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Стан «дуже поганий»: заступниця голови громадської спостережної комісії РФ відвідала побитого в тюремній лікарні Сервета Газієва (оновлено)

6 / 10 / 2021

Заступниця голови громадської спостережної комісії РФ по Ростовській області Наталія Меркулова зустрілася 5 жовтня з українським політв’язнем Серветом Газієвим в ростовському СІЗО-5. Вона оцінила стан здоров’я побитого раніше у тюремній лікарні 61-річного кримського татарина як «дуже поганий».

Про це QirimInfo повідомила сестра політв’язня Світлана Аблямітова, з якою спілкувалася Наталія Меркулова.

«Вона сказала, що не хоче мене лякати, але Сервет дуже погано виглядає. Сказала, що у нього спина болить, сильно болить рука, вони його там сильно побили в лікарні. Скаржиться ще на хребет, мабуть диски вийшли. Його треба обстежити! А раптом там перелом у нього десь! Меркулова каже, що у нього права рука опухла. У СІЗО, сказала вона, до нього нормально ставляться», — розповіла Світлана Аблямітова.

За словами сестри Сервета Газієва, Меркулова пообіцяла «розібратися» з тюремною лікарнею і зв’язатися з українським консулом.

Як ми повідомляли раніше, політв’язня Сервета Газієва побили у ростовській Міжобласній туберкульозній лікарні №19 та силою зголили йому бороду після того, як кримчанин відмовився голосувати на виборах в Держдуму РФ.

Нагадаємо, Сервет Газієв страждає від низки хронічних захворювань. Через їхнє загострення, він часто не міг брати участі у судових засіданнях. 

28 червня Сервет Газієв переніс мікроінсульт, внаслідок якого у нього паралізувало праву частину обличчя. Але адекватної медичної допомоги він не отримував.

Його госпіталізували до лікарні № 19 лише 2 вересня.

Сервет Газієв — фігурант другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». 23 підозрюваних цієї групи були затримані в березні 2019 року. Пізніше за цією справою затримали ще 2 людини. Всіх їх обвинуватили у причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм інкримінують ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації), за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи також висунули обвинувачення за ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Підготовка до насильницького захоплення влади).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини