Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язень Сервет Газієв вважає, що його побили в тюремній лікарні за відмову голосувати на російських виборах, — адвокат

29 / 09 / 2021

Український політв’язень Сервет Газієв вважає, що його побили і насильно зголили йому бороду в ростовської тюремній лікарні за відмову голосувати на виборах до Держдуми РФ.

Про це Газієв сказав адвокату Едему Семедляєву, який відвідав в’язня 29 вересня у СІЗО-5 Ростова-на-Дону.

Про візит юрист розповів QirimInfo.

Сервет Газієв повідомив адвокату, що 19 вересня (день виборів до Держдуми РФ) перебуваючи на лікуванні у Міжобласній туберкульозній лікарні №19, його вивели з камери для того, щоб він проголосував. Він заявив співробітникам лікарні, що не голосуватиме, оскільки є громадянином України, а також у зв’язку зі своїми релігійними переконаннями.

«На що вони спочатку відреагували нормально, мовляв, не хочеш — не треба. Після цього його вивели у двір, де було багато співробітників лікарні. Там вони словесно накинулися на нього, почали нецензурно висловлюватися на його адресу, ображали його релігійні почуття», — розповів адвокат.

Через декілька днів, каже Едем Семедляєв, до політв’язня в камеру увійшли четверо співробітників лікарні і з включеною відеокамерою запитали, чому той не голить бороду.

«Газієв відповів, що він мусульманин і за нормами ісламу, чоловіки мають носити бороду … Після цього вони вимкнули камеру, вчотирьох повалили його на ліжко, ноги знаходилися на підлозі. Зверху, на його спину застрибнув один зі співробітників, двоє інших заламували руки, а четвертий зголив йому бороду. Під час колотнечі Газієву наносили удари в спину, руки, ноги. Я вважаю, і Газієв вважає, що основний мотив нападу — це його неучасть у виборах. Так відігралися на людині», — сказав Едем Семедляєв.

Внаслідок побиття, каже адвокат, у Сервета Газієва болить хребет, плече і права рука.

«Цей біль не дозволяє йому лежати, сидіти, стояти. Він постійно у русі, постійно розминає спину. Він дуже сильно схуд. Я його пам’ятаю крупним чоловіком, але сьогодні я його побачив сильно схудлим, хоча, за його словами, близькі йому надсилають достатньо їжі, і вона до нього доходить», — сказав Едем Семедляєв.

Адвокат також повідомив QirimInfo, що коли Газієва 25 вересня перевели в СІЗО-5, той розповів адміністрації про те, що сталося, але там ніяк на це не відреагували і ніяк не зафіксували цю скаргу.

Едем Семедляєв після зустрічі з Газієвим написав звернення начальнику ростовського СІЗО-5, прокурору Ростовської області і керівнику Слідчого комітету з метою провести перевірку за фактом побиття в’язня. Він також вимагає надати Газієву медичну допомогу та зафіксувати сліди побоїв на його тілі.

Нагадаємо, Сервет Газієв страждає від низки хронічних захворювань.

28 червня Сервет Газієв переніс мікроінсульт, внаслідок якого у нього паралізувало праву частину обличчя. Але адекватної медичної допомоги він не отримував.

Його госпіталізували до лікарні № 19 лише 2 вересня.

Сервет Газієв — фігурант другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». 23 підозрюваних цієї групи були затримані в березні 2019 року. Пізніше за цією справою затримали ще 2 людини. Всіх їх обвинуватили у причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм інкримінують ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації), за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи також висунули обвинувачення за ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Підготовка до насильницького захоплення влади).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини