Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Сервету Газієву викликали «швидку» до зали суду і змушували говорити російською

29 / 10 / 2021

61-річному українському політв’язню Сервету Газієву стало погано під час засідання Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону.

Про це у коментарі «Кримській солідарності» повідомив адвокат Айдер Азаматов.

Він розповів, що до зали суду викликали «швидку допомогу». Медики зробили політв’язню укол. Також, за словами адвоката, суддя вимагав від Газієва говорити російською.

«Суддя сказав, що з огляду на те, що Сервет Газієв володіє російською мовою, всі наступні заяви про виклик швидкої допомоги він має робити сам, а не через адвоката чи інших підсудних. Інакше це буде розцінюватися, як якесь порушення регламенту, на що я сказав, що це не може бути порушенням регламенту, оскільки він може висловлюватися як сам, так і через адвоката. Головуючий суддя намагається змусити Сервета Газієва говорити мовою, яку він не розуміє», – сказав Айдер Азаматов.

Адвокат назвав такі вимоги суду тиском на захист та на підсудних.

Фігуранту другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервету Газієву у 2021 році щонайменше 6 разів викликали «швидку допомогу» до зали суду через погане самопочуття. Йому також постійно відмовляють у праві спілкуватися кримськотатарською мовою під час процесу над ним.

Нагадаємо, Сервет Газієв пережив у червні 2021 року мікроінсульт, а у вересні його побили у ростовській міжобласній туберкульозній лікарні №19. Через це його стан здоров’я значно підірвано.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини