Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Наріман Джелял не є засудженим, посилення контролю над ним порушує його права, — адвокат Микола Полозов

16 / 09 / 2021

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого ФСБ затримала за підозрою в «диверсії», було поставлено в СІЗО Сімферополя на профілактичний облік, як «особа, схильна до екстремістських і терористичних злочинів».

Про це QirimInfo повідомив адвокат в’язня Микола Полозов, який зустрівся з ним 15 вересня.

«Це додатковий контроль який зобов’язує співробітників СІЗО або виправної установи приділяти додаткову увагу людині, поставленій на облік. Що стосується Нарімана, то він сказав, що його буквально напередодні мого візиту сповістили про облік. Ми вважаємо, що це незаконне рішення адміністрації СІЗО тому, що Наріман Джелял не є засудженим, відносно нього діє презумпція невинуватості та додаткове посилення контролю за ним є порушенням його прав», — повідомив Микола Полозов.

Раніше, на профоблік в російській колонії був поставлений український засуджений політв’язень Емір-Усеїн Куку. Його російська тюремна влада «з метою профілактики» нарекли «схильним до нападу на працівників в’язниці» через вбивство співробітника служби виконання покарань ув’язненим в колонії Курганської області РФ.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і Нарімана Джеляла. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби ніхто не знав, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.

Тільки увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі.

Пізніше адвокати дізналися, що проти Асана і Азіза Ахтемових були порушені кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («Диверсія»). Нарімана Джеляла звинуватили у «пособництві диверсії». Але згодом його справу перекваліфікували і також звинуватили у диверсії. Шевкету Усеїнову та Ельдару Одаманову інкримінували ст. 19.3 КоАП РФ («Непокора поліції»). За словами адвоката Миколи Полозова, Одаманов і Усеїнов не є фігурантами «справи про диверсію на газопроводі».

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла і братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Під час засідання Наріман Джелял заявив, що його переслідують через його участь в установчому саміті дипломатичної ініціативи України з деокупації Криму «Кримська платформа». Примітно, що саміт і «диверсія» відбулися в один день — 23 серпня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини